jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2014. gada 15. septembris
Ierakstu albums „RIGA JAZZ” un koncerts 18. septembrī

Anete Stuce, mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja, Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA 

Šonedēļ orķestrim „Rīga” – divi nozīmīgi notikumi. Klajā nāks ierakstu albums „RIGA JAZZ” un ceturtdien, 18. septembrī koncertā „RIGA JAZZ 2014” orķestra bigbends Raita Ašmaņa vadībā pirmo reizi uzstāsies ar jaunu solistu duetu: Kristīne Prauliņa un Daumants Kalniņš.

Kristīne Prauliņa dziedāšanai nopietni pievērsusies pirms desmit gadiem, pievienojoties Rīgas gospeļkorim. Viņas balss dotības atzītas starptautiskā līmenī, to apliecina pirms pāris gadiem nokārtotie iestājpārbaudījumi Bērklijas mūzikas koledžā, Bostonā, kas ir viena no pasaules prestižākajām mūsdienu mūzikas izglītības iestādēm. Kristīni Prauliņu atzinīgi novērtējis arī Maestro Raimonds Pauls, aicinot jauno vokālisti piedalīties savos autorkoncertos. Tieši šogad Starptautiskajā konkursā „Riga Jazz Stage 2014” Kristīne Prauliņa ieguva „Grand Prix” un izpelnījās augstu atzinību džeza mūziķu vidū.

Koncertā „RIGA JAZZ 2014”, kas notiks 18. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Kristīne Prauliņa dziedās „You Can Have It” no Daienas Šūras un Kaunta Beizija repertuāriem, kā arī Džordža Gēršvina kompozīciju „Embraceable You, kuras ieraksts Bilijas Halidejas 1944. gada izpildījumā uzņemts „Grammy” slavas zālē. Kopā ar Daumantu Kalniņu tiks atskaņoti dueti „Smack Dab in the Middle” un „It Had Better Be Tonight”.  Koncertā skanēs dziesmas no Neta Kinga Kola un viņa meitas Natālijas Kolas repertuāriem: Kristīne Prauliņa interpretēs „Orange Color Sky”, savukārt Daumants Kalniņš – „This Can’t Be Love”, kā arī Djuka Elingtona vokālo kompozīciju Do Nothin’ Till You Hear From Me”.

Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” jaunais ierakstu albums „RIGA JAZZ tapis šogad. Ieraksts veikts maijā Latvijas Radio 1. studijā, skaņu režisors ir Tālis Timrots, orķestra „Rīga” bigbendu diriģē Raitis Ašmanis. Īpašu virsvērtību ierakstu albumam „RIGA JAZZ” dod Raimonda Paula džeza svītas “Melnās krāsas” ieraksts, kurā piedalījās maestro Raimonds Pauls un solisti Andis Klučnieks, Oskars Petrauskis, Gunārs Piesis un Dāvis Jurka. Albumā ierakstītas instrumentālās kompozīcijas bigbenda sastāvam: Gordona Gudvina Mozart 40th Symphony in G-Minor”, „Hunting Wabbits 2” un ar „Grammy” balvu godalgotā aranžija Džordža Geršvina „Rapsodijai blūza stilā”, kā arī divi Čika Koreas darbi „La Fiesta” un „Armando’s Rhumba”.

Biļetes uz koncertu „RIGA JAZZ 2014” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Aktuālākā informācija ir pieejama www.music.lv/riga, www.facebook.com/RIGAorchestra, www.draugiem.lv/pporiga, www.twitter.com/orkestrisRIGA

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO