jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2015. gada 28. janvāris
Latvijas Radio bigbenda, maestro Raimonda Paula un solistu koncertu Maskavā varēs vērot tiešraidē

Delfi.lv 

Trešdien, 28. janvārī, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros Latvijas Radio bigbends, solisti maestro Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa un Intars Busulis sniegs koncertu P. Čaikovska zālē Maskavā. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešsaistē.

Koncerta programmā ir iekļauti džeza klasikas skaņdarbi Latvijas Radio bigbenda izpildījumā, kā arī pavisam jauni aranžējumi mūzikai no latviešu kinofilmām un nule kā izskanējušā projekta “Mare Balticum”.

Soliste Kristīne Prauliņa koncertā izpildīs dziesmas no koncertprogrammas “Jaunās latviešu džeza dziesmas”, kuras tieši viņai komponējis maestro Raimonds Pauls.

Intara Busuļa repertuārā būs gan dueti ar Kristīni Prauliņu, gan skaņdarbi no Māra Briežkalna kvinteta programmas “Latvian Evergreens” – latviešu klasiķu skaņdarbi jaunos džeza aranžējumos –, gan arī no mūzikas albuma “Dai Bog” – maestro Raimonda Paula skaņdarbi ar krievu dzejnieka Jevgēņija Jevtušenko vārdiem.

Vērot izpārdoto koncertu 28. janvāra vakarā būs iespējams Maskavas filharmonijas tīmekļa vietnē: http://meloman.ru/concert/big-bend-latvijskogo-radio-i-rajmond-pauls/

Kā vēsta pasākuma organizatori, Latvijas Radio bigbends ir spēlējis nozīmīgu lomu Latvijas džeza mūzikas vēsturē. Latvijas Radio bigbenda vadītājs ir starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” un starptautiskā džeza mākslinieku “Riga Jazz Stage” mākslinieciskais direktors, mūziķis un producents Māris Briežkalns.

Kolektīva diriģents un vadītājs ir mūziķis Kārlis Vanags. Orķestra patrons ir maestro Raimonds Pauls.

“Latvijas Radio bigbends ir lielisks. Šis bigbends ir pelnījis stabilu un spožu nākotni!” saka amerikāņu džeza vokālists Kurts Elings (Kurt Elling).

Koncerts ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, apliecinot tās pamatvērtības – laikmetīgumu, unikalitāti un izcilību.

Programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO