jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saites







Atlasīt
 
Otrdiena, 2015. gada 10. februāris
Par mīlestību - no Edītes Piafas repertuāra

 

2015. gada decembrī visa pasaule atzīmēs izcilās franču dziedātājas Edītes Piafas 100. dzimšanas dienu. Franču mūzika, Edītes Piafas dziedātās dziesmas un romantiskas melodijas skanēs dziedātājas Aijas Vītoliņas, vokālā kvarteta Harmony 4 Riga,  Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” un diriģenta Raita Ašmaņa sniegumā koncertā „No Parīzes, ar mīlestību” svētdien, 15. februārī Lielajā ģildē.

Februāris zināms kā gada romantiskākais mēnesis. Ik gadu Valentīndienas koncertos Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” aicina klausītājus iepazīt un baudīt mūziku no dažādām pasaules malām – spožā Holivuda, neatklātā Latīņamerika, karstā Meksika un saulainā Itālija. Šogad, par godu dziedātājas Edītes Piafas jubilejai, orķestris kopā ar solisti Aiju Vītoliņu un vokālo kvartetu Harmony 4 Riga  radīs visu mīlētāju pilsētas Parīzes gaisotni.

Diriģents Raitis Ašmanis par gaidāmo koncertu saka: „Edītes Piafas repertuārs ir ļoti īpašs un atspoguļo viņas dzīvesstāstu. To lieliski interpretē Aija Vītoliņa – vienmēr šarmanta dziedātāja, ar labām franču valodas zināšanām un nevainojamu šansonu stila izjūtu.  Koncertprogrammā katrs atradīs sev ko pazīstamu un tuvu. Tā ir romantiska, dramatiska un dažbrīd ieskanas arī traģiska nots.

Ar Aiju Vītoliņu Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” sadarbojas jau vairāk nekā piecu gadu garumā. Dziedātājas atskaņojumā klausītājiem būs iespēja dzirdēt tādas populāras dziesmas no Edītes Piafas repertuāra, kā „Milord”, „Non, je ne regrette rien”, „Sous le ciel de Paris”. 1945. gadā sarakstīto „La Vie en Rose”, kas kļuva par vienu no E. Piafas repertuāra atpazīstamākajām melodijām,  interpretējuši tādi mākslinieki kā Luiss Ārmstrongs, Odrija Hepberna un Andrea Bočelli.  Piafas izdziedātā mūzika cieši savijas ar viņas personisko dzīvi, tāpēc tā vēsta gan par līksmām iemīlēšanās sajūtām, gan arī skumju šķiršanos. Tā vārdus  dziesmai „Hymne á l’amour” māksliniece veltījusi savai mūža mīlestībai – Marselam Serdānam, kurš gāja bojā aviokatastrofā, braucot apciemot Piafu Parīzē.

Koncerta programmā iekļauta arī kino mūzika. Orķestris „Rīga” spēlēs melodijas no filmas „Paris, je t’aime”, jeb „Paris, I Love You”. Dziesmas no romantiskajām komēdijām „Down with Love” un „Pretty Woman” interpretēs vokālais kvartets Harmony 4 Riga, kura sastāvā dzied Ārijs Šķepasts, Arnis Miltiņš, Aldans Milzarājs un Salvis Sprūžs.

Biļetes uz koncertu „No Parīzes, ar mīlestību” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO