jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2015. gada 18. marts
Pavasara festivāla WINDSTREAM koncerti Rīgas Domā un Sv. Jāņa baznīcā

Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA  

Pavasara festivāla WINDSTREAM ietvaros 25. martā Rīgas Domā notiks koncerts „Aizvestajiem”, kurā Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” un kamerkori „Ave Sol” diriģēs Guntis Kuzma. Savukārt Andra Veismaņa vadībā 3. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs Lielās Piektdienas koncerts. Ar Rīgas domes atbalstu ieeja abos koncertos ir ar bezmaksas ielūgumiem.

Pieminot visus, kuriem 1949. gada 25. marts izvērtās par nepiepildīto sapņu un salauzto likteņu dienu, Rīgas Domā 25. martā plkst. 19.00 tiks atskaņota Imanta Mežaraupa kantāte „Aizvestajiem”, kas pēc Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” aicinājuma tika sacerēta 2011. gadā, kad piedzīvoja pirmatskaņojumu. Kantātes tekstā izmantota gan 1941. gadā apcietinātā un izsūtītā latviešu dzejnieka Leonīda Breikša dzeja, gan fragmenti no Svētajiem rakstiem. Solisti kantātē „Aizvestajiem” būs Sonora Vaice un Ingus Pētersons, piedalīsies Rīgas kamerkoris „Ave Sol”. Skanēs arī Pētera Vaska kora darbs „Pater noster” un Pētera Butāna orķestra miniatūra „Un miers virs zemes”. Līdzās minētajiem latviešu komponistu darbiem programmā ietvertas trīs Johannesa Brāmsa 1896. gadā sacerētās Korāļprelūdijas op.122. Uz koncertu „Aizvestajiem” bezmaksas ielūgumus iespējams saņemt Rīgas Doma kasē.

Ikgadējais Lielās Piektdienas koncerts notiks 3. aprīlī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā plkst. 19.00. Diriģenta Andra Veismaņa interpretācijā orķestris „Rīga” un kamerkoris „Ave Sol” atskaņos dažādu laikmetu un stilu mūziku. Programmā ietverti fragmenti no 1736. gadā sacerētā Džovanni Batista Pergolēzi „Stabat Mater” ar Evijas Martinsones un Lauras Greckas solo dziedājumiem, fragmenti no J. S. Baha „Mateja pasijas” un sen nespēlēta Čakonas orķestrācija, ko veicis G. Ordelovska līdzgaitnieks Jakovs Raskins. Līdzās šiem labi zināmiem un populāriem skaņdarbiem dienas gaismā tiks celti Latvijā reti atskaņoti opusi. Piemēram jāmin 19. gadsimta komponista Jūliusa Heinriha Špengela 39. psalms, kas oriģinālā rakstīts korim un pūšaminstrumentu sastāvam un kura atskaņojums sola interesantu piedzīvojumu tiem, kuri mīl Brāmsu – kā nekā Špengels ir bijis kordiriģents Hamburgā, kur 1892. gadā pirmatskaņoja J. Brāmsa Četras dziesmas korim op. 112 un savā daiļradē ietekmējās no Brāmsa mūzikas. Latviešu komponistu Sabīnes Ķezberes un Lauras Gustovskas skaņdarbi Baha zīmē tika īpaši sacerēti orķestrim „Rīga” 2014. gadā un līdz šim ir piedzīvojuši tikai vienu atskaņojumu - tagad tie skanēs Sv. Jāņa baznīcas akustikā jaunā skaņu veidolā. Lielās Piektdienas koncerta klausītājus gaida tikšanās ar G. Mālera un E. Grīga miniatūrām, kā arī ar diviem brīnišķīgiem vokāliem darbiem ar latīnisko tekstu „Pie Jesu”, kurus radījuši Gabriēls Forē 19. gadsimtā un Endrjū Loids Vebers 20. gadsimtā. Ieeja Lielās Piektdienas koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus no 26. marta darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 ir iespējams saņemt Kronvalda bulvārī 8. Tālrunis informācijai +371 67425218.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO