jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2015. gada 27. marts
Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” – Šveices vēsturiskie plakāti un Baha fantāzijas klavesīnistes Ievas Salietes sniegumā

Sandra Zandberga, koncertzāles „Baltais flīģelis” vadītāja 

Svētdien, 29. martā Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” notiks divi pasākumi, kurus vieno Šveices tēma – plkst. 17.00 sadarbībā ar Šveices vēstniecību koncertzāles „Baltais flīģelis” foajē tiks atklāta izstāde „VĒSTURISKIE ŠVEICES ZIEMAS TŪRISMA PLAKĀTI“, un plkst.18:00 klavesīniste Ieva Saliete sniegs solo koncertu "BAHS. FANTĀZIJAS".

Siguldu dēvē par Latvijas mazo Šveici, un koncertzāle „Baltais flīģelis“ atrodas Šveices ielā, taču svētdien tajā ienāks īsts Šveices gars. Pirms 150 gadiem pirmie ziemas sezonas tūristi atklāja Šveices vienreizējās kalnu ainavas, un šim faktam par godu ir tapusi vēsturisko plakātu izstāde – katrai desmitgadei pa plakātam. „...Viss iesākās ar kādām derībām 1864. gada septembrī. Johannes Badruts, viesnīcas īpašnieks Sanktmoricā, saviem angļu vasaras viesiem iesaka atgriezties Šveices kalnos arī ziemā. Ziema esot ne mazāk saulaina kā vasara, un skaistās ziemas dienās varot sēdēt ārā vienā kreklā. Ja ne, tad viesiem tiks atmaksāti ceļojuma izdevumi. Aizrautīgie angļi par Alpiem bija sajūsmā, tāpēc tie nebija divreiz jālūdz. Decembrī, saulei spīdot kā vasarā, viņi ieradās zirgu pajūgos un pēc Lieldienām, brūni nosauļojušies, aizbrauca. Angļu viesi nemaz nenojauta, ka līdz ar to ir radusies tradīcija – ziemas brīvdienas Alpos...”

Izstādes atklāšanā klavesīniste Ieva SALIETE dalīsies savos iespaidos par dzīvi Šveicē un pēc tam sniegs koncertu ar speciālu Lieldienām veltītu Johana Sebastiāna Baha mūzikas programmu klavesīnam "Bahs. Fantāzijas".

Johana Sebastiāna Baha mūzika spēj aizraut un uzrunāt ikvienu. Tajā savienojas arhaiskais ar laikmetīgo, matemātiska precizitāte un poētiskums. Koncertprogrammā varēsiet ieklausīties gan Baha jaunības dienu humorpilnajā vēstījumā "mīļotā brāļa aizbraukšanai", gan sarabandas trauslajās skaņu mežģīnēs, fūgu grafiskajā skaidrībā un vienā no pasaules mūzikas virsotnēm – hromatiskajā fantāzijā. 

Izcilā latviešu klavesīniste Ieva Saliete ir dzimusi Rīgā, klavesīnu iepazinusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Ainas Kalnciemas klasē. Freiburgas Mūzikas augstskolā (Vācija) pie Roberta Hilla apguvusi vēsturisko taustiņinstrumentu – āmuriņklavieru, klavesīna un klavihorda spēli, Bāzeles Schola Cantorum (Šveice) papildinājusies kamermūzikas un basso continuo mākslā. Ilgus gadus dzīvojusi Freiburgā kā brīvmāksliniece, regulāri koncertējot ar tādiem ansambļiem kā Ensemble 415, Freiburger Barockorchester, Kammerorchester Basel, ierakstos un koncertturnejās sadarbojoties ar tādiem diriģentiem un solistiem kā Lourensu Kamingsu (Lawrence Cummings), Polu Gudvinu (Paul Goodwin), Čečīliju Bartoli (Cecilia Bartoli), Nuriu Riālu (Nuria Rial), Angeliku Kirhšlāgeri (Angelika Kirchschlager), Serdžo Adzolīni (Sergio Azollini), Bobiju Makferinu (Bobby McFerrin) u.c.

Kopš 2010. gada Ieva Saliete dzīvo Latvijā, pasniedz klavesīna spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un savieno ģimenes dzīvi Latgales laukos ar darbu Šveicē, senās mūzikas ansambļos Les Passions de l’Ame (Berne) un Kesselbergensemble (Bāzele), kā arī turpina aktīvu koncertdarbību Eiropā.

Īpaši tuva Ievai ir Rīgā dzīvojušā baltvācu komponista Johana Gotfrīda Mītela mūzika, kura koncertus 2012. gadā ierakstījusi izdevniecībā „Cantando”.

Pasākumu atbalsta Siguldas novada dome.

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles „Baltais flīģelis” kasē, Šveices ielā 19, Siguldā, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, kases tālrunis 67974787.

Informācija: www.baltaisfligelis.lv

www.sigulda.lv

pa tālruni 29470881

par izstādi – www.myswitzerland.com/en-ch/150-years-winter-tourism.html

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO