jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Otrdiena, 2015. gada 07. aprīlis
Balets bez robežām

Vita Krauja, Kultūrzīmes 

Līdz 30. aprīlim visā Latvijā ar plašu programmu priecēs 20. starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam”. Tā vēsturisko un radošo attīstības ceļu varēs aplūkot izstādē “Balets bez robežām”, kas no piektdienas, 10. aprīļa, apskatāma “Galerijā Centrs”. Savukārt 14. aprīlī festivāla galā koncertā skatītājus priecēs baleta zvaigznes no Vācijas, Somijas, Ukrainas, Francijas, Ķīnas, Lietuvas, kā arī Latvijas. Īpašs notikums solās būt Štutgartes baleta vadošā baletdejotāja Konstantīna Allena uzstāšanās. Saistošu pārsteigumu sola arī Francijas apvienība “La Cie Accrorap”, kas savās performancēs, apvienojot dažādus dejas stilus, vēsta par sabiedrībā aktuālām tēmām. “La Cie Accrorap” mākslinieciskais direktors un vienlaikus dejotājs, kā arī horeogrāfs ir Kaders Atu – franču hiphopa kustības pārstāvis.

Interesanta solās būt arī Igaunijas Vanemuines teātra divu viencēlienu baleta izrāde “Getsbijs/La Dol­ce Vita”. “La Dolce Vita” horeogrāfs Džordžio Madia iedvesmu guvis Federiko Fellīni filmās, ar kurām uzaudzis. Bet “Getsbijs” Silasa Stubsa horeogrāfijā ievedīs 20. gs. 20. gadu “amerikāņu sapņa” spožajā pasaulē, kuru caurvij sirsnīgas emocijas apvienojumā ar izsmalcinātu ironiju, humoru un melanholiju. Izrādes horeogrāfs atzīst, ka iedvesmu tai devušas Frānsisa Ficdžeralda klasiskā romāna “Lieliskais Getsbijs” varoņu attiecības – tolaik, kad “meitenes bija valdzinošas, vīrieši bagāti un uzdzīve mežonīga!”

20. starptautiskais Baltijas baleta festivāls

“Kultūrzīmju” TOP 3

* 14. aprīlī plkst. 19 Galā koncerts Latvijas Nacionālajā operā.

* 15. aprīlī plkst. 19 Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra baleta vakars “Tur, kur mēs nebijām” Preiļu novada kultūras centrā.

* 28. aprīlī plkst. 19 Vanemuines teātra (Igaunija) balets “La Dolce Vita” un “Gatsby” Dailes teātrī un 30. aprīlī plkst. 19 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO