jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2015. gada 08. aprīlis
Robijs Viljamss ar latviešu RTU vīru kori «Gaudeamus» ierakstījis divas dziesmas

Autori: Sintija Ambote, Latvijas Radio korespondente Pasaulslavenais popmūziķis Robijs Viljamss izveidojis sadarbību ar latviešu vīru kori „Gaudeamus”. Latvijas Radio studijā koris šonedēļ ierakstījis divas kompozīcijas, kuras plašākai publikai dzirdamas būšot 2016.gadā. Popmūzikas zvaigzne iepriekš ar kori neesot sadziedājies, tādēļ sadarbības projekts ir jauna pieredze abām pusēm, pastāstīja diriģents Ivars Cinkuss.

Otrdienas vakarā, dienu pēc britu popmūzikas zvaigznes Robija Viljamsa koncerta Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris „Gaudeamus” Latvijas Radio ierakstu studijā iesilda balsis, bet radio gaiteņos bija dzirdamas runas angļu mēlē. Pirms Viljamsa dziesmu ieraksta vīri ir mierīgi, gatavi trīs stundu mēģinājumam, taču vienlaikus ir mazliet saviļņoti pirms sadarbības ar ārzemju viesi, stāsta kora otrie tenori Mārtiņš un Toms.

Koristi atzīst, ka sagatavoties bijis maz laika – abas iedziedamās kompozīcijas koris saņēmis Lieldienu brīvdienās. Kora mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss stāsta, ka viņu sakontaktējusi koncertaģentūra FBI, kurai savukārt Robija Viljamsa menedžments lūdzis atrast vīru kori kādā no trīs Baltijas valstīm. Diriģents pirms ieraksta atzīst, ka korim tā ir jauna pieredze un ir gandarīts par iespēju projektā piedalīties.

Pats Viljamss un viņa komanda gan ar radio par jauno projektu runāt atteicās, jo pagaidām informāciju nevēlas izplatīt, arī jaunos ierakstus vēl svešām ausīm neļāva dzirdēt pirms to izdošanas. Arī Cinkuss atzina, ka mēģinājumā Viljamsu satiks pirmo reizi.

"Tas nebija gari, bet tas bija ļoti produktīvi, lietišķi un sirsnīgā gaisotnē," pēc dziesmas ieraksta kopā ar Viljamsu atzina Ivars Cinkuss. "Arī Viljamss ir tikai cilvēks. Viņš atnāk un izdara savu darbu tieši tāpat kā to darām mēs. Nebija nekādu aizķeršanos. Viss bija gludi un veiksmīgi, es teiktu."

Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora „Gaudeamus” divas iedziedātās dziesmas sadarbības projektā ar pasaulslaveno popmūziķi Robiju Viljamsu dzirdēsim nākamgad.

REPORTĀŽA ŠEIT

Noskatīties LTV1 Rīta programmā 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO