jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2015. gada 23. aprīlis
Vīru koris “Gaudeamus” atzīmēs 55. jubileju

 

RTU vīru koris “Gaudeamus” gatavojas savas 55. jubilejas svinībām, ko š.g. 16. maijā, plkst. 17.00 ar divdaļīgu koncertu atzīmēs „Lielajā Ģildē” Amatu ielā 6, Rīgā.

Pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā, piedaloties Nacionālo Bruņoto spēku orķestrim, skanēs Nika Gothama vīru korim „Gaudeamus” un pūtēju orķestrim komponētais cikls ar Ērika Ādamsona dzeju „Sapņu pīpe”

Koncerta otrajā daļā pirmo reizi tiks atskaņots komponista Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls „Pagānu gadagrāmata”.

Vīru kora „Gaudeamus” radošai sadarbībai ar komponistu Uģi Prauliņu ir jau sena vēsture. 2004. gadā pēc kora pasūtinājuma tapa cikls „Venus et Amor”, kas arī tika ieskaņots laikmetīgās latviešu mūzikas albumā (CD) „Gothams, Prauliņš, Pūce”. Savukārt 2011. gadā kopīgā sadarbībā tapa Ziemassvētku programma.

Kora 55. jubilejas sezonā savu ceļu pie klausītājiem rod komponista unikālā tautas mūzikas kolekcija – cikls „Pagānu gadagrāmata”, kas radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, taču savu „dzīvo” atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistei, un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvos tikai šajā pavasarī kora 55. jubilejas koncertā.

„Pagānu gadagrāmata” ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās 5 daļās - Atkusnis, Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema, kurās vīru kora un solistes atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritu.

Autors par cikla iecerējumu saka: "Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas - tur, kur mēs parasti vairs neesam - pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam "ES" kā vesela gada retrospekcija - tur, kur parasti mēs neesam".

 Koncerta dalībnieki

RTU vīru koris GAUDEAMUS

Nacionālo Bruņoto spēku orķestris

Uģis Prauliņš - taustiņi, blokflautas

Artis Orubs – sitamie instrumenti

Edvīns Ozols – bass

Ilze Grunte – ģitāras

Arnolds Kārkls – ģitāra, mandolīna

Māris Muktupāvels – dūdas, kokle

Samanta Tīna – balss

skaņa – Andris Ūze

gaismas – Egils Kupčs

režisors Uģis Brikmanis

koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO