jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2015. gada 30. aprīlis
Orķestris „Rīga” gatavojas sezonas noslēgumam un sveic svētkos!

Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA 

8. maija vakarā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” aicina apmeklēt 2014./2015. gada sezonas pēdējo koncertu „Mesa mieram”. Sveicot savus klausītājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, orķestris dāvā iespēju divas dienas - 4. un 5. maijā iegādāties ieejas biļetes uz koncertu 8. maijā ar 50 procentu atlaidi. Biļetes pieejamas visās „Biļešu paradīzes kasēs” un www.bilesuparadize.lv

Koncertā „Mesa mieram” tiks atskaņota Karla Dženkinsa (Karl Jenkins) mesa „The Armed Man. A Mass For Peace”, piedaloties Valsts Akadēmiskajam korim „Latvija”, Profesionālajam pūtēju orķestrim „Rīga”, diriģentam Mārtiņam Ozoliņam un solistiem Ievai Paršai un Ivaram Cinkusam. 

Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” 43. sezona, kas bagāta ar daudzveidīgiem notikumiem,  tika atklāta ar koncertu „Rīga – mazā Parīze” Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Sezonas sākumā klajā nāca orķestra ierakstu albums „RIGA JAZZ”, kuram komponists Andris Dzenītis žurnālā „Mūzikas Saule” deva sekojošu vērtējumu: „Labs gaumīgas atpūtas albums, kurš visnotaļ dāsns ar mākslinieciskajām kvalitātēm. (…) iespējams nobaudīt garšīgu Profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" solistu ziedu (…)”. Ierakstu albumam „RIGA JAZZ” sekoja orķestra „Rīga” bigbenda koncerti Rīgas koncertzālēs, Pori pilsētā Somijā un Eiroradio tiešraide Ziemassvētku noskaņās.

Pilnā sastāvā sezonas laikā orķestris ir uzstājies gan sava bijušā mākslinieciskā vadītāja Mārtiņa Ozoliņa vadībā, gan kopā ar daudziem jauniem diriģentiem – Kasparu Ādamsonu, Gunti Kuzmu, Valdi Butānu, kā arī atzītiem meistariem Andri Pogu un Andri Veismani. Orķestris „Rīga” aicinājis klausītājus uz tradicionāliem valsts svētku, Adventes, Ziemassvētku un Valentīndienas koncertiem, kā arī uz Pavasara festivālu „WINDSTREAM”. Līdzās profesionālu recenzentu kritikām un atsauksmēm, interesanti ir atzinumi no klausītājiem, kuriem šai sezonā bijusi pirmā tikšanās ar orķestra „Rīga” skanējumu. Tā Rudīte Bērziņa laikrakstā „Latvietis” (Austrālija) 2. aprīlī raksta: „Šoreiz Pavasara festivāla „Windstreamatklāšanas koncerts „Maestro – Piano – Rīga”. (…) Kad piemin pūtēju orķestri, varētu nākt prātā zaļumballes muzikanti, bet pūtēju orķestris „Rīgair galīgi cita lieta. Kā vārds nosaka – profesionāls. Līmenis nav ne mazāks par simfonisko orķestri.”

Noslēdzot sezonu, orķestris „Rīga” izsaka lielu pateicību klausītājiem, kas bijuši kopā ar orķestri koncertos, kā arī īpašs paldies visiem atbalstītājiem.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO