jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2015. gada 11. maijs
Sinfonietta Rīga noslēdz devīto koncertsezonu

Baiba Freimane, Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" sabiedrisko attiecību vadītāja 

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga ceturtdien, 14. maijā, plkst. 19.00 ar koncertu Lielajā ģildē noslēgs devīto koncertsezonu. Sezonas noslēguma koncertā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta Adagio un fūga dominorā, Džekina Pusona Murmurations, Fēliksa Mendelszona Trešā simfonija, kā arī Pētera Vaska vijoļkoncerts „Tālā gaisma”, kura interpretācijā kamerorķestris Normunda Šnē vadībā sadarbosies ar ekspresīvo vijolnieku Marku Buškovu.

Sezonas noslēguma koncertā Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies kopā ar spilgta talanta apveltīto vijolnieku Marku Buškovu. Dzimis Francijā, bet pašlaik par dzīves vietu izvēlējies Beļģiju, vijolnieks Marks Buškovs ir vairāku ievērojamu konkursu finālists un laureāts, tostarp Karalienes Elizabetes konkursa finālists (2012), Monreālas Internacionālās mūzikas balvas ieguvējs (2013), kā arī šosezon debitējis ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri Marisa Jansona vadībā. Markam Buškovam raksturīga kaismīgi spilgta ekspresija, kura iegailēsies Pētera Vaska garīgās enerģijas caurstrāvotajā vijoļkoncertā „Tālā gaisma”.

„„Tālā gaisma” ir kā Pētera Vaska daiļrades bāka. Tā līdz kaulam iegūlusi mūsu asinīs: katra nots te mūsu sabiedrotā… Un, kā jau labi pazīstamos darbos, varam šeit atļauties iet dziļumā, katrā izpildījuma brīdī uzdrošinoties būt atšķirīgi. Protams, šādu mūziku nevar arī spēlēt pārāk bieži – pārāk daudz emociju...”, tā Normunds Šnē par Vaska skaņdarbu. Programmā arī Fēliksa Mendelsona smeldzīgi smalkā „Skotu simfonija”, kura ir īpaši piemērota Sinfonietta Rīga sastāvam, Volfganga Amadeja Mocarta dramatisma piesātinātais opuss Adagio un fūga dominorā, kā arī jaunā komponista Džekina Pusona Murmurations.

Aizvadītā sezona Sinfonietta Rīga māksliniekiem bijusi radošiem panākumiem bagāta: līdzās daudzveidīgām koncertprogrammām Rīgā, orķestris sniedzis vairākus koncertus ārvalstīs, to starpā saspēlē ar augsti novērtēto latviešu vijolnieci Baibu Skridi Vācijā. Savukārt Sinfonietta Rīga viesmākslinieces čellistes Solas Gabetas solo Pētera Vaska Otrā čellkoncerta atskaņojumā saņēma „Lielo mūzikas balvu 2014” kategorijā par izcilu interpretāciju.

Sestdien, 16. maijā Sinfonietta Rīga aicina klausītāju uz Siguldas koncertzāli “Baltais flīģelis”, kur orķestris klausītājiem piedāvās šoziem Vācijas koncertzālēs izskanējušo koncertprogrammu. Solo Pētera Vaska vijoļkoncertā „Tālā gaisma” izpildīs Marks Buškovs, tam līdzās skanēs Mocarta, Erki Svena Tīra “Bāka”, Oskara Herliņa Mirage of the Void, Justes Janulītes Elongation of Nights un Mendelszona-Bartoldi Otrā stīgu simfonija.

Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Cena: 7 – 25 EUR. 

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO