jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2015. gada 04. jūnijs
KDi lasi: Bohēmiskas izpriecas ar dīvām

kulturasdiena.lv 

Viva Pučīni! Operā Bohēma Rīgā dzied Maija Kovaļevska, Londonā – Anna Ņetrebko

Piektdien, 5. jūnijā, Latvijas Nacionālajā operā (LNO) tiks atklāts Rīgas Operas festivāls, kurš šogad ritēs Džakomo Pučīni zīmē. Jau pirmajā vakarā klausītājus gaida tikšanās ar starptautiski novērtēto latviešu soprānu Maiju Kovaļevsku – uz LNO skatuves viņa nav dziedājusi deviņus gadus. Pēdējo reizi māksliniece mūsu Baltajā namā bija dzirdama 2006. gada Figaro kāzu provokatīvajā jauniestudējumā. 5. un 12. jūnijā Maija Kovaļevska atveidos Mimī lomu Pētera Krilova iestudētajā Bohēmā, viņa uzstāsies arī galā koncertā 7. jūnijā. Mimī loma ir kļuvusi par Maijas Kovaļevskas vizītkarti – viņa to ir dziedājusi Ņujorkā, Vīnē, Londonā, Hamburgā un Sidnejā.

"Es atgriežos Latvijas Nacionālajā operā ar īpašu saviļņojumu – šeit ir mana pirmā publika. Publika, kura mani ir izaudzinājusi," Rīgas Operas festivāla atklāšanai veltītajā preses konferencē šonedēļ teica Maija Kovaļevska. Pučīni maratons LNO turpināsies līdz 18. jūnijam. Zināms, ka 2016. gada Rīgas Operas festivāls būs veltīts Džuzepem Verdi un nākamajā sezonā LNO taps Makbetajauniestudējums Viestura Meikšāna režijā.

Pučīni Bohēma pašlaik skan arī Londonas Karaliskajā operā. Nākamajā trešdienā, 10. jūnijā, tā būs skatāma tiešraidē uz Rīgas kinoteātra Cinamon ekrāna. Galvenajās lomās – krievu dīva Anna Ņetrebko un maltiešu tenors Džozefs Kaleja. Pie diriģenta pults – izraēlietis Dans Etingers.

Jegora Jerohomoviča rakstu par Bohēmu Rīgā un Londonā lasi 4. jūnija KDi!

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO