jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2015. gada 10. jūnijs
Šovakar pirmizrāde deju uzvedumam «Sapņi par kaķiem»

Ieeja – par ziedojumiem. 

Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centra (RTU KC) Mūsdienu deju studija un tās vadītāja, horeogrāfe Baiba Ērgle aicina uz deju uzvedumu «Sapņi par kaķiem», kas veidots, iedvesmojoties no pasaulslavenā komponista un mūziklu autora Endrjū Loida Vebera mūzikla «Kaķi». Uzveduma pirmizrāde notiks trešdien, 10. jūnijā, plkst. 19 RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

B. Ērgle stāsta, ka ideja veidot šādu uzvedumu radās, jo mūziklu autora Loida Vebera mūzika ir ļoti pateicīgs materiāls, kuru izmantot, lai iepazīstinātu bērnus ar dejas pasauli. «Bērniem šajā mūzikā ir viegli izpaust emocijas un iejusties tēlā, tādēļ daļu no kustībām deju uzvedumā izdomājuši paši bērni. Tomēr, veidojot uzvedumu, bija nepieciešama liela pacietība un ilgi treniņi, tādēļ ar lielu prieku un gandarījumu vēlamies to parādīt citiem. Ceram, ka raugoties deju uzvedumā, arī skatītāji ieraudzīs sevī mazu daļiņu no kaķa draiskās dabas,» saka B. Ērgle.

Izrāde būs skatāma arī 13. jūnijā plkst. 17 RTU Sporta un atpūtas bāzes «Ronīši» jaunajā konferenču zālē, Klapkalnciemā, Engures pagastā. Šajā reizē izrādes pamatsastāvam pievienosies arī RTU darbinieku bērnu un mazbērnu vasaras radošā semināra dalībnieki.

RTU Mūsdienu deju studija dibināta 2014. gada rudenī un patlaban tajā klasiskās dejas, baleta, džeza, sporta un laikmetīgās dejas pamatus apgūst astoņi aktīvi bērni un pusaudži vecumā no 11 līdz 15 gadiem. Vairāk informācijas par pasākumu, zvanot pa tālruni 67089477.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO