jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Svētdiena, 2015. gada 09. augusts
Latviešu mūziķi starp Gramophone Awards pretendentiem

Programma Klasika 

Pagājušajā piektdienā prestižais klasiskās mūzikas izdevums Gramophone publiskojis The Gramophone Awards pretendentu sarakstu. “Klasikai” ir jo īpašs prieks, ka tajā iekļauts arī divu izcilu latviešu mūziķu veikums!
Kategorijā “Kora mūzika” izvirzīts Ērika Ešenvalda kormūzikas albums “Northern Lights”, kuru ieskaņojis The Choir of Trinity College Cambridge diriģenta Stephen Layton vadībā. Albumu šogad klajā laidusi mūzikas izdevniecība Hyperion Records.
Savukārt kategorijā “Opera” balvai izvirzīts Riharda Vāgnera operas “Klīstošais holandietis” iestudējums Andris Nelsons vadībā. Ieskaņojums veikts Het Concertgebouw Amsterdam 2013. gada 24. un 26. maijā, un ierakstā kopā ar solistiem piedalās Royal Concertgebouw Orchestra, Chor des Bayerischen Rundfunks, Ķelnes WDR radio koris un NDR Chor.
Jāatgādina, ka Andris Nelsons trīskārt bijis izvirzīts arī "Gramophone" Gada mākslinieka balvai (2011, 2012, 2013).
Laimīgo uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks 17. septembrī Londonā. “Klasika” tur īkšķus un raida visas labās domas, lai veiksme būtu mūsu mūziķu pusē!
Der atgādināt, ka balvas gada labākajiem klasiskās mūzikas industrijas pārstāvjiem "Gramophone" piešķir kopš 1977. gada. Šī balva tiek uzskatīta par vienu no prestižākajām un nozīmīgākajām godalgām klasiskās mūzikas pasaulē, ko nereti salīdzina ar ASV Kinoakadēmijas “Oskariem”. Uzvarētājus ik gadu izvēlas kritiķi un industrijas pārstāvji, kuru vidū ir gan ierakstu izplatītāji un raidorganizāciju pārstāvji, gan mūziķi. Tiesa gan, kategorijā “Gada mākslinieks” uzvarētāju nosaka lasītāju balsojums.

http://www.gramophone.co.uk/classical-music-news/the-gramophone-awards-shortlist-2015-free-digital-magazine

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO