jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2015. gada 12. augusts
8150 sekundēs ap zemeslodi

Profesionālais pūtēju orķestris RĪGA 

Rīgas svētku svinības aizsāksies piektdien, 14. augustā plkst. 20.30 Vērmanes dārzā. Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” piedāvā programmu “8150 sekundēs ap zemeslodi”, kurā dalību ņems solisti Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Andris Ludvigs, Roberts Memmēns. Koncertu vadīs aktieri Dita Lūriņa-Egliena un Mārtiņš Egliens. Dziedās Rīgas Zelta koris un diriģenta zizlis būs Raita Ašmaņa rokās.

Koncerts “8150 sekundēs ap zemeslodi” ir veltījums rīdziniekiem un pilsētas visiem Rīgas dzimšanas dienā, īpaši akcentējot Rīgas ostas 815. jubilejas gadu. Programma ir izveidota tā, lai koncerta klausītāji divu stundu un 15 minūšu laikā (135 minūtes jeb 8150 sekundes), klausoties dažādu valstu populāras melodijas, ar mūzikas iedvesmas spēku savā fantāzijā apceļotu pasaules lielākās ostas, savu ceļojumu uzsākot un noslēdzot Rīgas ostā.

No Rīgas ostas kuģi devušies tuvākos un tālākos braucienos, latviešu jūrnieki apceļojuši dažādas zemes un saskārušies ar dažādu tautu kultūru. Tas neizdzēšami ir atstājis pēdas gan Rīgas pilsētas attīstībā, gan Latvijā.

Koncertā skanēs vairākas Raimonda Paula un citu latviešu komponistu dziesmas dziesmas “Vecā jūrnieka stāsts” un “Baltijas jūrai”, kā arī Jāņa Mediņa dziesma „Jūra krāc” no kinofilmas „Zvejnieka dēls”. Atcerēsimies, ko Edīte Piafa dziedājusi par Francijas ostu ikdienu, pabūsim Lielbritānijā – gan Benija Hila šovā, gan „Dzeltenajā zemūdenē”. Paviesosimies arī Ēģiptē, bet pēc tam mazā Itālijas ostā Sorento, lai dzirdētu „Kaķu duetu”. Ar atmiņām par Kristofora Kolumba vēsturisko 1492. gada jūras braucienu,  dosimies pāri Atlantijas okeānam. Tur mūs sagaida gan  Kubas, gan Brazīlijas un Argentīnas, gan Meksikas kaislīgās un eksotiskās melodijas. Neiztrūks arī populāru amerikāņu džeza kompozīciju. Ieklausīsimies pasaules apceļotāja Tūra Heijerdāla vārdos: Viena no visderīgākajām mācībām, ko man devusi dzīve, ir šāda: cilvēks aizvien paliek cilvēks, vai nu viņš ir norvēģis, polinēzietis, amerikanis, itālis vai krievs, vienalga, kad un kur viņš dzīvo vai ir dzīvojis – akmens laikmetā vai atomlaikmetā, zem palmām vai šļūdoņa pakājē.” Šos vārdus koncerta noslēgumā apliecinās dziesmas “What a Wonderful World” un M. Džeksona “Heal The World”. Protams, neizpaliks arī apsveikums dzimšanas dienā Rīgas pilsētai un Rīgas ostai.

Koncerta idejas ģenerējusi un scenāriju veidojusi mākslas doktore Ilona Breģe, Iljas Vlasova un Alberta Kivlenieka kustību horeogrāfija. Rīgas Zelta kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ķirsis. Koncerta tehniskais nodrošinājums ir biedrības „I Did It” pārziņā.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO