jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2015. gada 10. septembris
SEZONAS ATKLĀŠANAS KONCERTS - MŪZIKAS GARDĒŽIEM

Orķestris RĪGA 

Komponista Džona Adamsa (John Adams) kompozīcija „Grand Pianola Music” un Džeimsa Bārnsa (James Barnes) 5. simfonija „Fēnikss” piedzīvos pirmatskaņojumus Latvijā 24. septembra vakarā Lielajā ģildē orķestra „Rīga” sezonas atklāšanas koncertā, kad orķestrim un diriģentam Valdim Butānam pievienosies klavieru duets - Antra un Normunds Vīksnes, kā arī vokālistes Inese Romancāne, Iveta Romancāne un Māra Vaickovska.

24. septembra vakarā Lielajā ģildē Orķestris „Rīga” sāks jauno 2015./2016. gada koncertsezonu. Pirmo reizi Latvijā skanēs komponista Džona Adamsa minimālisma stilā sacerētais darbs „Grand Pianola Music” un Džeimsa Bārnsa 5. simfonija „Fēnikss”.

Par gaidāmo koncertu orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns saka: „Izraudzītie skaņdarbi sniedz iespējas orķestra "Rīga" dažādās krāsas parādīt spilgti un daudzveidīgi. Man prieks, ka sadarbībā ar Antras un Normunda Vīkšņu klavieru duetu un trim lieliskām solistēm – Inesi un Ivetu Romancanēm un Māru Vaickovsku – mums ir radusies iespēja pirmo reizi Latvijā atskaņot labi pazīstamā amerikāņu komponista – minimālista Džona Adamsa – 1982. gadā radīto skaņdarbu "The Grand Pianola Music", koncerta pirmajā daļā tam klāt pievienojot arī par komponista vizītkarti kļuvušo "Short Ride in a Fast Machine" (pārlikumā pūtēju orķestrim).

Koncerta otrajā daļā iekļauta pūtēju orķestru vidē dievinātā, par „mūsdienu Māleru simfoniskajam pūtēju orķestrim” dēvētā amerikāņu komponista Džeimsa Bārnsa radītā mūzika. Apjomīgu simfonisku opusu atskaņošana pūtēju orķestriem vienmēr ir liels notikums un izaicinājums, taču, kā atzīst paši orķestra "Rīga" mūziķi, arī patiess gandarījums. Klausītājiem Latvijā, tostarp arī man, pērnās sezonas pavasara festivālā „Windstream” bija iespēja pirmo reizi klātienē iepazīt Dž. Bārnsa 3. simfoniju orķestra "Rīga" un diriģenta Andra Pogas lasījumā. Šis spilgtais muzikālais notikums pamudināja mani turpināt iesākto dialogu, šoreiz ļaujot izcilas simfoniskās pūtēju mūzikas gardēžiem Latvijā piedzīvot pirmatskaņojumu Dž. Bārnsa monumentālajai 5. simfonijai "Fēnikss", op.110. Aicinu visus augstvērtīgas mūzikas draugus klātesot novērtēt šī talantīgā komponista mūzikas krāšņumu, dziļumu un plašo vērienu!”

Orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents atzīst, ka sezonas atklāšanas koncerts ir viņa un orķestra kopīgā ceļa sākums, tādēļ ir liela vēlme un azarts pirmo nozīmīgo atskaites punktu atmiņā ierakstīt spilgti un pārliecinoši.

Biļetes Orķestra „Rīga” sezonas atklāšanas koncertam iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO