jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2016. gada 15. februāris
Karnevālu pavasaris kinoteātrī Splendid Palace

Orķestris RĪGA 

20. februārī  un 24. februārī ar tēmu “Karnevālu pavasaris” turpināsies sarunas par mūziku, kuras organizē Orķestris “Rīga” un vada Daumants Kalniņš.  Februāris ir karnevālu, deju un masku laiks, tādēļ jaunāko klašu skolēni un bērni līdz 10 gadu vecumam aicināti iepazīt mūziku, kas skan karnevālos, un  karnevālu svinēšanas tradīcijas pasaulē. Orķestris “Rīga” uzstāsies diriģenta Anda Klučnieka vadībā, piedalīsies dziedātāja Aija Vītoliņa. 

Kamēr pavasaris lēnām tuvojas Latvijai, zemeslodes otrā pusē pašlaik valda karsta vasara un pavisam nesen noslēdzies pasaulslavenais Riodežaneiro karnevāls. Orķestra “Rīga” sniegumā skanēs dejas Latīņamerikas ritmos - īsta brazīļu samba, ugunīgā salsa, mambo un pasadoble, kuras saknes sniedzas Portugālē.

Mazajiem klausītājiem būs iespēja iepazīties ar virkni eksotisku sitaminstrumentu, kā kongas, kabasa, timbales, gīross, bongi, kuri tiks gan demonstrēti atsevišķi, gan skanēs kopā ar orķestri. Solistes Aijas Vītoliņas sniegumā būs iespēja dzirdēt Konsuelas Velaskēzas slaveno dziesmu “Besame mucho”.

Eiropā īpaši slavens ir Venēcijas karnevāls ar tradīcijām daudzu gadsimtu garumā. Stāstīsim par krāšņiem karnevālu tērpiem un dažādām maskām, neaizmirstot arī Itālijas mūziku. To raksturos straujā deja tarantella, neapolitāņu dziesmas un – Džoakīno Rosīni “Kaķu duets”, kurā kā dziedātāji un aktieri izpaudīsies Daumants Kalniņš un Aija Vītoliņa.

“Karnevālu pavasaris” ir ceturtā saruna par mūziku Orķestra „Rīga” rīkotajā ciklā skolēniem “Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!”, kas notiek trešdienās un sestdienās plkst. 13.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.

Biļetes koncertam 20. februārī  iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO