jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2016. gada 10. marts
Latvijas Studentu teātra dienas 2016

 RTU aicina uz Latvijas Studentu teātra dienām

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centrs no 18. līdz 20. martam aicina apmeklēt Latvijas Studentu teātra dienas, kas šogad veltītas tēmai «Brīvība». Tajās ar iestudējumiem piedalīsies Latvijas augstskolu un jauniešu teātri. Teātra dienas notiks RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1. Ieeja – bez maksas.

Festivālu 18. martā plkst. 19 atklās RTU studentu teātris «Kamertonis» ar pirmizrādi «Likteņu vējš», kas veidota pēc Reja Bredberija un Tenesija Viljamsa stāstu motīviem. Savukārt 19. martā no plkst. 11 līdz 18 norisināsies studentu teātru skate - konkurss.

«Ikviena brīvība sākas un beidzas pašā cilvēkā. Tādēļ šogad Latvijas Studentu teātra dienās režisori un dalībnieki aicināti sniegt savu artavu –  meklēt un izvērtēt sev tuvo, aktuālo visu kopējā un katram savā brīvībā un 21. gadsimtā, iedvesmojoties no pagātnes, bet skatoties nākotnē, parādīt sev nozīmīgo, aktuālo, sagatavojot lugu iestudējumus, īpašas parafrāzes un improvizācijas,» pauž RTU Kultūras centra vadītāja A.Visocka.

Teātrus vērtēs profesionāla žūrija: aktrise un režisore Ināra Slucka, Latvijas Kultūras akadēmijas pedagoģe profesore Aina Matīsa, režisors Juris Rijnieks, RTU Kultūras centra vadītāja, režisore Asja Visocka, «Rīgas pieminekļu aģentūras» sabiedrisko pieminekļu nodaļas vadītāja Mārīte Šenberga. Teātrus vērtēs un savu simpātiju balvu piešķirs arī RTU Studentu parlamenta žūrija: Mārtiņš Būmanis, Jana Strazdiņa, Juta Strazdiņa un Rolands Fedotovs.

Dienas noslēgumā svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks paziņots gada labākais Latvijas studentu teātris, labākais aktieris un aktrise, kā arī piešķirtas žūrijas speciālbalvas par spilgtām mākslinieciskām kvalitātēm un pasniegta ceļojošā balva «Sudraba āksta cepure».

Latvijas Studentu teātra dienās piedalīsies astoņi Latvijas augstskolu studentu un jauniešu teātri: RTU studentu teātri «Spēle» un «Kamertonis», Latvijas Universitātes Studentu teātris, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu teātris, Rēzeknes Tehnoloģoju akadēmijas studentu teātris «ĶerRA», improvizācijas teātris «ImproZoo», VEF Kultūras pils ansamblis «Rīgas Pantomīma», kā arī Rīgas Skolēnu pils teātra «Zīļuks» pantonīmas grupa.

Savukārt 20. martā plkst. 12 visi interesenti aicināti uz meistarklasi par spontanitāti, ko vadīs režisors Juris Rijnieks, bet plkst. 13.30 – uz meistarklasi par kustību improvizāciju, ko vadīs horeogrāfe Sintija Siliņa. Maksa par vienu nodarbību – 2 EUR.

Latvijas Studentu teātra dienas notiks jau 17. reizi un tās rīko RTU Kultūras centrs.

Festivālu atbalsta RTU, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, RTU Studentu parlaments, RTU Zinātniskā bibliotēka, «Dirty Deal Teatro», Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Latvijas Nacionālais teātris, SIA «RTU – BT1», LU Akadēmiskais apgāds, apgāds «Kontinents».

Informāciju sagatavoja:
Baiba Roga,
RTU Komunikācijas nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste

Papildus informācija:
Inese Krūma
RTU Kultūras centra
projektu vadītāja
Tālr. 67089477; 28353011; kultura@rtu.lv

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO