jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2016. gada 24. marts
AKKA/LAA Autoru balvu saņem Uldis Bērziņš, Rihards Dubra, Kristaps Pētersons un Vērdiņš

satori.lv 

Jau trešo gadu AKKA/LAA četriem autoriem pasniegs Autora balvu. Šogad laureātu godā ir Uldis Bērziņš, Rihards Dubra, Kārlis Vērdiņš un Kristaps Pētersons, informēja AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane.

Uldis Bērziņš Autoru balvu saņems par senislandiešu mitoloģisko un poētisko tekstu kopojuma "Eddas dziesmas" latviskojumu ("Jāņa Rozes apgāds", 2015). Rihardam Dubram balvu pasniegs par Otro simfoniju, kura pirmatskaņojumu piedzīvoja 2015. gada 25. septembrī. Savukārt Kārlis Vērdiņš tiks godināts par dzejoļu krājumu "Pieaugušie" ("Neputns", 2015), bet Kristaps Pētersons par simfoniju "Miegs", kas pirmatskaņojumu piedzīvoja šī gada 23. janvārī.

Autora balvu piešķir biedrības AKKA/LAA pārstāvētam Latvijas autoram par darbu, kas publiskots iepriekšējo divu gadu laikā, no marta līdz februārim ieskaitot. Balva dibināta 2014. gadā ar mērķi uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā. Ar Autora balvu paši autori cildina kolēģu pārsteidzošus un stiprus darbus, kuri radoši iedvesmojuši vai provocējuši ar novatorismu un profesionalitāti.

Balvas pasniegs Autoru pusdienās 27. aprīlī, laureāti saņems koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru – laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes. Autora pusdienu laikā ik laureāta bankas konts papildināsies arī ar 1111 eiro, kas paredzēti kā atbalsts jaunu darbu tapšanai. Šāgada Autora balvas laureāti piepulcēsies "klubam": tulkotājai Maimai Grīnbergai, horeogrāfei Olgai Žitluhinai, scenogrāfam Andrim Freibergam, komponistam Vilnim Šmīdbergam, rakstniekam Jānim Joņevam, māksliniekam Miķelim Fišeram, režisoram Pēterim Krilovam un komponistam Jēkabam Nīmanim.

Autora balvas Latvijā šogad tiek pasniegtas trešo reizi, savukārt citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, šāda radošo cilvēku godināšana notiek jau ilgstoši. Autora balvu nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO