jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2016. gada 03. jūnijs
RTU aicina uz koncertu «Uzvelciet baltu kreklu…»

Biļetes Biļešu paradīzē un pirms koncerta 


Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 16. jūnijā plkst. 20.16 aicināja uz Imanta Kalniņa mūzikas un Imanta Ziedoņa dzejas cienītājus uz koncertu «Uzvelciet baltu kreklu…», kas veltīts I. Kalniņa 75 gadu jubilejai. Koncertā uzstāsies RTU jauktais koris «Vivere» un Latvijas Universitātes Kamerorķestris. Koncerts notiks RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Lielajā zālē.

«Koncerts ir vairāku veiksmīgu sadarbību rezultāts. Tajā ir apvienota ne tikai ievērojamo Latvijas kultūras dižgaru Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa daiļrade, bet arī divu lielāko universitāšu radošās grupas – RTU jauktais koris «Vivere» un LU Kamerorķestris,» uzsver «Viveres» mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks. 

Kamerorķestri un kori koncertā papildināja solisti Mikus Abaroniņš un Zane Gudrā, teicējs un kora «Vivere» dziedātājs Gatis Smidrovskis, pavadošā grupa, kuras sastāvā ir tādi pazīstami mūziķi kā Jānis Miltiņš, Viesturs Samts, Norberts Skraucis un «Turaidas rozes» pamatsastāva dalībnieks Aivars Gudrais.

Koncertā bija dzirdamas Imanta Kalniņa dibinātās rokgrupas «Turaidas roze» melodijas – gan tautā iemīļotā «Buramdziesmiņa» un «Pa Misisipi kuģīt’s peld», gan arī vairākas mazāk zināmas, taču spēcīgas, filozofiskas pārdomas rosinošas dziesmas. Īpašu dziesmu aranžējumu korim, solistiem, orķestrim un pavadošajai grupai veidojis LU kamerorķestra diriģents Andris Gailis. Uzvedumā I. Kalniņa mūzika mīsies ar dzejas lasījumiem no I. Ziedoņa dzejas krājumiem «Viegli», «Sirds dinamīts» un «Motocikls» G. Smidrovska interpretācijā.

Stāsta vide fokusējās ap šķūni, kas Ziedonim saistījies ar bērnību Ragaciemā un ir bagātīga atmiņu krātuve par viņa dzimtu. To viņš atklājis Norai Ikstenai grāmatā «Nenoteiktā bija». «Tas ir stāsts par vērtībām, kas vijas cauri gadsimtiem – mīlestību, drosmi, atbildību pret tuvāko un personisko brīvību laiku lokos. Par jaunības degsmi un izaicinājumiem, kas jāpieņem, lai gūtu nozīmīgas dzīves mācības. Par īpašo Ziedoņa un arī Kalniņa pasaules izjūtu,» saka koncerta režisore Dace Micāne-Zālīte.

Pasākumu atbalsta RTU, SIA «Valmiermuižas alus», SIA «CIDO Grupa» un SIA «Mārtiņa Beķereja». Biļetes pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs, to cena – 10 EUR. Biļetes varēs iegādāties arī koncerta norises vietā.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO