jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2016. gada 03. jūnijs
Koris “Maska” sniegs septiņus koncertus Čehijā

la.lv 

Babītes novada jauktas koris “Maska” no 7. līdz 12. jūnijam pārstāvēs Latviju vienā no nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem Čehijā – 13. Starptautiskajā koru festivālā “Sborove Slavnosti” Hradeckrālovē, LA.lv pastāstīja kora prezidente Līga Štrausa.

Festivālu organizē pasaulē atzītā vokālā grupa “Gentlemen Singers”, un šogad tajā piedalīsies četri kori no Čehijas, kā arī trīs viesu kori – jauktais koris “Cantemus” (Ungārija), “Ad Una Corda” (Slovākija) un “Maska” (Latvija).

“Maska” festivāla ietvaros sniegs septiņus koncertus Ostravā, Hradeckrālovē, Šumperkā un Prāgā, viesojoties arī Latvijas vēstniecībā Čehijā. Iepazīstinot festivāla dalībniekus un apmeklētājus ar latviešu kormūziku, diriģentu Jāņa Ozola un Lauras Jēkabsones vadībā koris sniegs meistarklases par Latvijas kordziedāšanas tradīcijām.

Festivāla kulminācijā – galā koncertā vēsturiskajā Kradeckrāloves Svētā Gara katedrālē kori izpildīs Leoša Janačeks “Mūsu Tēvs” (“Otčenas”) jauktajam korim, solistam, ērģelēm un arfai.

Koncertos Čehijā koris izpildīs latviešu komponistu skaņdarbus gan izceļot klasiskas kormūzikas vērtības, gan atklājot mūsdienās radītās mūzikas daudzveidību.

Šo koncertprogrammu, kurā iekļauti J.Mediņa, L.Garūtas, P.Butāna, B.Skultes, L. Jēkabsones, Ē.Ešanvalda un citu komponistu skaņdarbi, ikvienam interesentam būs iespēja dzirdēt arī koncertā 5. jūnijā plkst. 13 Piņķu sv. Jāņa ev. lut. baznīcā. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO