jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2016. gada 25. augusts
No vasaras līdz jaunai koncertsezonai

Orķestris RĪGA 

Vasaras izskaņā, 30. augusta vakarā, Orķestris “Rīga” aicina klausītājus uz koncertu “Bahs, Mālers, Mijo” Rīgas Domā. Savukārt, 29. septembrī, rudenim atnākot, Lielajā ģildē Orķestris “Rīga” mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna vadībā atklās jauno 45.  koncertsezonu.

30. augustā plkst. 19.00 ar koncertu “Bahs, Mālers, Mijo” noslēgsies šīs vasaras Orķestra “Rīga” koncertu cikls Rīgas Domā, kas guvis klausītāju atzinību un visa augusta garumā priecējis ne tikai Rīgas pilsētas iedzīvotājus, bet arī viesus. Katedrālē skanēs Johana Sebastiana Baha skaņdarbi orķestra un ērģeļu skaņās, Darjī Mijo pūtēju orķestrim 1944. gadā sacerētā ”Franču svīta” un Gustava Mālera 3. Simfonijas Fināls orķestra sniegumā. Koncertā piedalīsies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja un diriģents Valdis Butāns.

2016./2017. gada koncertsezonu Orķestris “Rīga” atklās 29. septembrī Lielajā ģildē. Sagaidāmi divi latviešu komponistu jaundarbi, kas top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu: Imants Zemzaris, iedvesmojoties no Jaņa Rozentāla gleznas, radījis smalki niansētu kompozīciju “Arkādija”; savukārt, Andris Sējāns veido muzikāli atraktīvu un vitālu Koncertu orķestrim.  Līdzās jaundarbiem skanēs pasaulslavenā amerikāņu komponista, diriģenta un Grammy balvas laureāta Erika Vitekra kompozīcijas. Programmā iekļauts arī austriešu komponista Frīdriha Guldas ekscentriski asprātīgais opuss - Koncerts čellam un orķestrim. Tajā kā solists viesosies izcilais čellists Ramons Jaffe, kura koncertdarbībā lieliski sadzīvo džezs un flamenko ar klasiku un akadēmisko mūziku.

Biļetes uz Orķestra “Rīga” koncertiem iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Informācija par orķestra koncertiem mājaslapā - www.orkestris.riga.lv.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO