jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 09. janvāris
Žūrija paziņo Lielās mūzikas balvas 2016 nominantus

km.gov.lv 

Šā gada 5. janvārī preses konferencē tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2016 nominanti. Balvu pasniegšanas ceremonija ar ilggadējā sadarbības partnera Hennessy atbalstu notiks 7. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā.  LMB organizē VSIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

LMB 2016 nominantus paziņoja klātesošie žūrijas locekļi:

Žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists, JVLMA asociētais profesors – Andris Vecumnieks 
Muzikologs, JVLMA docētājs – Boriss Avramecs 
Muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste - Liene Jakovļeva  
Muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste - Maruta Rubeze  
Diriģents, mūzikas pedagogs - Jānis Erenštreits 
Muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste  - Ilze Medne

 
Preses konferencē arī informēja, ka portālā DELFI norisināsies Lielās mūzikas balvas 2016 publikas simpātijas balsojums, kas sāksies 7. februārī un noslēgsies 3. martā. No vienas IP adreses 24 stundu laikā varēs nobalsot vienu reizi par jebkuru mākslinieku. Publikas simpātijas balvu portāls DELFI pasniegs LMB ceremonijā.


Tāpat arī svinīgajā ceremonijā tiks pasniegta LMB atbalstītāja Hennessy speciālbalva.


Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā un šogad tā notiks 23. reizi. 1993. gadā Latvijas Republikas Kultūras ministrija, pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu. LMB augsto prestižu gan sabiedrībā, gan mūziķu aprindās nodrošina respektablas žūrijas darbs, kuras dalībnieki visu gadu apmeklē koncertus un ik mēnesi satiekas sēdēs. Janvāra sākumā žūrija izvirza LMB iepriekšējā gada nominantus, par kuriem paziņo īpašā Kultūras ministrijas preses konferencē, un tikai pirms paša LMB pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO