jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 12. janvāris
Vaira Vīķe-Freiberga būs Eslingenas Dziesmu svētku 70 patronese

diena.lv 

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga ir devusi piekrišanu kļūt par patronesi šī gada jūnijā Vācijas pilsētā Eslingenā notiekošajiem plašajiem latviešu svētkiem, vēsta svētku organizatori.

Svētki tiek rīkoti, godinot 1947. gadā notikušos latviešu Dziesmu svētkus Eslingenā, kas bija viens no nozīmīgākajiem pēckara latviešu diasporas kultūras dzīves notikumiem. Pasākums no 15.līdz 18.jūnijam tiek rīkots par godu šo svētku 70. gadadienai, kā arī ieskandinot 2018. gadā gaidāmo Latvijas valsts simtgadi.

Dalību svētkos ir solījusi arī Latvijas Kultūras ministre Dace Melnbārde, kā arī mūzikla Eslingena autore – ASV dzīvojošā Lolita Ritmane, kas ir vienīgā no latviešiem, kas jebkad saņēmusi prestižo balvu Emmy.

Šobrīd rit pēdējās dienas, kad diasporas mākslinieciskās grupas var pieteikt savu dalību Eslingenas Dziesmu svētkiem. Šobrīd ir pieteikušies vairāki simti dalībnieku no 23 kolektīviem un 10 Eiropas valstīm. Tajā skaitā arī daži mākslinieciskie kolektīvi no Latvijas.

Ikviens kolektīvs, kurš vēl vēlas pievienoties, vai tas būtu ārzemēs dzīvojošo latviešu vai arī kolektīvs no Latvijas, tiek aicināts par to informēt svētku organizatorus līdz 15. janvārim, aizpildot dalībnieku anketu, kuru iespējams atrast svētku jaunajā mājas lapā – www.esslingen2017.de. Mājas lapā pieejama aktuālā informācija, iespējams iepazīties ar svētku programmu.

“Eslingena ir viena no tām retajām Vācijas pilsētām, kas neskarta izdzīvojusi otro pasaules karu. Te – Eslingenā pie Nekārupes – latvieši pulcējās pirms 70 gadiem un te mēs aicinām visus atkal satikties 2017. gadā no 15. līdz 18. jūnijam, lai izzinātu un atdzīvinātu Eslingenas vēsturisko stāstu un pieskandinātu pilsētas ielas, parkus, pagalmus un koncertzāles ar mūsu bagātīgo latviešu tautas mantojumu – dziesmu, deju un folkloru,” mudina galvenā svētku organizatore Laura Putāne, biedrības Saime vadītāja no Štutgartes.

Svētki tiks atklāti ar dievkalpojumu un tūliņ pēc tam dalībnieki dosies svētku gājienā cauri pilsētai. Kā dienas kulminācija minama latviešu dziesmu spēle Eslingena”, kuru iestudē aktieri un dziedātāji no astoņām Eiropas valstīm. Mūzikla režisors ir Jānis Mūrnieks no Latvijas, vokālais pedagogs – Ilze Atardo.

Otrajā dienā uz kopkoncertu aicinās gan dejotāji, gan dziedātāji, bet vakarā, kā jau tas latviešiem pieņemts – svētku balle. Trešā diena atvēlēta folklorai, vienlaikus ieskandinot strauji tuvojošos vasaras saulgriežus.

Radīts arī jauns svētku logo, kuru veidojusi Zane Babre. Autore skaidro, ka logo veidots kā divu atšķirīgu, bet tajā pašā laikā līdzīgu laiku apvienojums – 1947. gads un mūsdienas.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO