jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2017. gada 10. februāris
LTV savas kultūras pogrammas ved uz Eiropu

la.lv 

No šī gada 11. līdz 16. februārim Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle viesosies Berlīnē, kur Starptautiskā mūzikas un mediju centra rīkotajā starptautiskajā kultūras filmu tirgū “Avant Première 2017” dalībniekus iepazīstinās ar LTV kultūras programmām, šodien vēsta LTV.

LTV režisores Zitas Kaminskas sagatavotajā prezentācijas videomateriālā iekļauti pieci 2016./2017. gada kultūras projekti – dokumentālās filmas “Marina Rebeka. Gribas un talanta svētītā”, “Musica Serena. Komponists Pēteris Vasks”, “Alvis Hermanis. Eiropas pēdējais romantiķis”, “Osokini. Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija”, kā arī Kristīnes Opolais solo koncerts Latvijas Nacionālajā operā.

Avant Première ir nozīmīgākais televīzijas kultūras programmu tirgus Eiropā, kur īpaši plaši pārstāvētas mūzikas un dejas programmas no visas Eiropas. Kultūras programmu un kultūras televīziju industriju koordinē IMZ Starptautiskais mūzikas un mediju centrs, kura darbība Eiropā rit jau 56 gadu. Latvijas televīzija ir šīs organizācijas dalībniece jau trešo gadu, savukārt pasākumā piedalās jau otro reizi. Dalības mērķis ir pēc iespējas plašāk iepazīstināt televīziju un filmu profesionāļus ar LTV veidotajām programmām, izplatīt tās ārpus Latvijas, kā arī iesaistīties Eiropas kopprojektos.

“Tā ir neaizstājama pieredze – tikties ar citu kultūras redakciju vadītājiem, kā arī lielo kultūras kanālu Arte, Mezzo u.c. pārstāvjiem. Mūsu intereses un vajadzības ir līdzīgas, jautājumi, kas uztrauc kultūras programmu producentus visā pasaulē, ir līdzīgi. Jāatzīmē, ka ar savu programmu kvalitāti varam lepoties līdzās citu televīziju pārstāvjiem, lai arī mūsu finansējums salīdzinājumā bieži vien ir niecīgs,” stāsta Ieva Rozentāle.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO