jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 13. februāris
Rundāles pilī skanēs Bahs un Stravinskis

la.lv 

Turpinoties Rundāles pils muzeja (RPM) un Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) sadarbībai, 25. februārī plkst. 17 Rundāles pils Baltajā zālē notiks koncerts, kurā skanēs Baha un Stravinska mūzika.

Koncertcikla “Liepājas skaņas Rundāles pilī” ietvaros 25. februārī Luca Kēlera vadībā tiks atskaņota Baha un Stravinska mūzika – gan Johana Sebastiana Baha “Trešā orķestra svīta”, “Koncerts divām vijolēm” un “Trešais Brandenburgas koncerts”, gan Stravinska svīta no baleta “Pulčinella”. Solistes – orķestra virtuozākās vijolnieces Ilze Zariņa un Līga Baltābola.

Kā stāsta Līga Baltābola, koncerta apmeklētājus gaida izcils muzikāls piedzīvojums. “Abu solo vijoļu partijas ir tiešām līdzvērtīgas, tās veido aizraujošu, saskanīgu divu instrumentu dialogu,” stāsta māksliniece. “Ar lielu nepacietību gaidu šo krāšņo programmu, īpaši tāpēc, ka mūsu orķestris Luca Kēlera vadībā baroka mūziku vēl nav atskaņojis. Tas noteikti būs ārkārtīgi interesants, muzikāli bagātinošs process! Vērojot Maestro darbu, kurā ikvienam frāzējumam, štriham un pauzei ir argumentēts pamatojums, nav šaubu, ka mūs gaida īpašs koncerts.”

Koncertcikls “Liepājas skaņas Rundāles pilī” sākās 2014. gadā, kad RPM un LSO noslēdza sadarbības līgumu uz desmit gadiem. Līguma pamatmērķis ir nodrošināt savstarpējo sadarbību un atjaunot vēsturisko regulāras koncertdzīves tradīciju Rundāles pilī, stiprināt kultūras saiknes starp Liepāju un Rundāli.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO