jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 20. februāris
Lielajā ģildē notiks LNSO klaviertrio koncerts

kdi.lv 

Lielajā ģildē 23. februārī, plkst 19 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz koncertuLNSO Klaviertrio. Back to DSCH, informēja orķestra pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Programmā Dena Viskonti eksotiskais ceļojumdarbs Lonesome Roads, Imanta Mežaraupa aizraujošais Pirmais klaviertrio un Dmitrija Šostakoviča ģeniālais Otrais klaviertrio.

Dens Viskonti – jauns ASV pretstraumes komponists, kura īpatnā mūzikā ieausts spēcīgs Ziemeļamerikas dažādo kultūru iespaids. Skaņdarbs Lonesome Roads ir ceļojums ar auto pa ASV – pats komponists teic, tā ir automašīnas mūzika, kas baudāma, skatoties uz daudzveidīgajām Ziemeļamerikas ainavām. Opusa septiņas daļas autors novēl spēlēt jebkādā secībā atkarībā no tā, kā trio mūziķi saplānojuši maršrutu pa Amerikas vientuļākajiem ceļiem.

Par pāragri mūžībā aizgājušo modernistu Imantu Mežaraupu viņa kolēģis Jānis Petraškevičs atsaucas kā par “asprātīgu, māksliniecisku un gaišu cilvēku, talantīgu mūziķi.” Imants Mežaraups par savu Pirmo klaviertrio, kas tapis daiļrades labākajā posmā, teicis: “Šis darbs ir reizē moderns un tradicionāls. Klausītājs netiek atsvešināts; šajā darbā ir gan laikmetīgi, gan romantiski elementi.”

Koncertu vainago Dmitrija Šostakoviča Otrais klaviertrio – izjusts veltījums tuva drauga, ģeniālā kultūras vēsturnieka Ivana Sollertinska piemiņai. Sollertinskis (1902–1944) bija fenomenāli erudīts mūzikas zinātnieks, teātra eksperts, romāņu valodu zinātājs, cilvēks ar enciklopēdiskām zināšanām, Ļeņingradas konservatorijas profesors un Ļeņingradas filharmonijas mākslinieciskais vadītājs. 

LNSO klaviertrio izveidots 2015. gadā, un tajā spēlē LNSO I vijoļu grupas mūziķis Indulis Cintiņš, LNSO čellu grupas mūziķe Dace Zālīte un LNSO pastāvīgais viespianists Mārtiņš Zilberts. 

Biļetes uz LNSO koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO