jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 23. februāris
Klavierduetā muzicēs Toms Ostrovskis un Antons Ļahovskis

Dace Bluķe, koncertcikla rīkotāja 

4. martā plkst. 18.00 Melngaiļa koncertzālē Liepājā (Ausekļa ielā 11/15) turpināsies koncertcikls “Iedez gaismu” ar koncertu “Lidojums naktī”, kurā klausītājus iepriecinās divi lieliski pianisti – Toms Ostrovskis (Latvija) un Antons Ļahovskis (Krievija/Lielbritānija), ļaujot publikai novērtēt viņu lielisko saspēli klavierduetā

2002. gadā Jāzepa Vītola starptautiskajā pianistu konkursā III vietu ieguva Toms Ostrovskis. 2008. gadā par šī paša konkursa uzvarētāju kļuva Antons Ļahovskis. Abu mūziķu radošā draudzība sākusies vēl tad, kad abi mācījušies Gildholas Mūzikas un drāmas skolā Londonā. Par klavierdueta brīnišķo skanējumu klausītāji ārpus Latvijas jau pārliecinājušies: ar lieliem panākumiem mūziķi uzstājušies gan Londonā, gan Francijā.

Antons Ļahovskis mācījies Sanktpēterburgas Speciālajā mūzikas vidusskolā un Nikolaja Rimska-Korsakova Valsts konservatorijā prof. Aleksandra Sandlera klasē. Studijas turpinājis Londonā Gildholas Mūzikas un drāmas skolā, piedalījies vairākos starptautiskos konkursos Krievijā, Beļģijā, ASV, Lielbritānijā. Ir Jāzepa Vītola 5. starptautiskā pianistu konkursa "Grand Prix" ieguvējs. Ļahovskis sadarbojies ar Sanktpēterburgas Akadēmisko filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Baltkrievijas filharmonijas orķestri un citiem kolektīviem.

Toms Ostrovskis absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) ieguvis bakalaura grādu pie prof. Teofila Biķa, pēc tam pie prof. Jura Kalnciema. Meistarības pilnveidi turpinājis Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolas maģistrantūrā un doktorantūrā. Piedalījies neskaitāmos pianistu konkursos, iegūstot godalgotas vietas, kā solists uzstājies kopā ar daudziem pašmāju un ārvalstu simfoniskajiem orķestriem. Ļoti aktīvi darbojas arī kamermūzikā. Šobrīd Ostrovskis ir JVLMA Klavieru katedras docētājs un pasniedz klavierspēles meistarklases Itālijā, Igaunijā, Somijā, Londonā un citviet.

Liepājas koncertā abi pianisti atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta, ASV dzīvojošās latviešu komponistes Dace Aperānes un Sergeja Rahmaņinova krāšņos un virtuozos skaņdarbus.

Koncertcikla rīkotāji atgādina, ka koncertā “Opera un balets kamermūzikā” 25. februārī plkst. 18.00 Lielā dzintara kamerzālē uzstāsies trīs Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķi - čellists Ivars Bezprozvanovs, vijolnieks Jurijs Savkins un pianists Mārtiņš Zilberts. Savukārt 10. martā plkst. 18.00 Promenade hotel Hika zālē viesosies akordeona un saksofona duets “Rhizottome” no Francijas.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts SIA „Latvijas koncerti”, Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas, Francijas Kultūras centra un Melngaiļa koncertzāles atbalstu.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO