jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 06. marts
Valsts Akadēmiskajam korim „Latvija” - 75

Inga Zālīte, VAK „Latvija” mediju pārstāve 

Valsts Akadēmiskajam korim „Latvija” 75. jubilejas gads sācies ar koncertiem Itālijā un Francijā, saņemot  „Kilograms kultūras” apbalvojumu kategorijā Mūzika par Pētera Vaska 70. jubilejas koncertu Rīgas Domā, piedaloties  apbalvošanas ceremonijā “Zelta mikrofons 2016”, kur, pārstāvot akadēmisko mūziku,  koris kopā ar Maestro Raimondu Paulu pie klavierēm un diriģenta Māra Sirmā vadībā izpildīja dziesmas "Lielais vaicājums" un "Rozes gars" un dāvājot Latvijai trīspadsmit jaunus skaņdarbus koncerta cikla „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” ietvaros.

„Ar negaidīti patīkamiem notikumiem ir ieskanējis Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” 75. jubilejas gads, par ko vēsta radošā noskaņa kolektīvā, saņemtie aplausi un jauni sadarbības piedāvājumi Eiropā.  Īpaši nozīmīgs mūsu radošajam kolektīvam ir skatītāju vērtējums - saņemtais apbalvojums „Kilograms kultūras 2016”, par ko no sirds pateicamies saviem klausītājiem. Priecājamies, ka esam novērtēti ne tikai Latvijā. Starptautiski koris VAK „Latvija” ir ļoti pieprasīts un muzikāli ļoti augsti atzīts, par ko liecina 2017. gada plānotie koncerti Vācijā, Šveicē, Igaunijā, Somijā, Ķīnā un varbūt arī Norvēģijā.

Varu vēstīt, ka arī šis gads Latvijas skatītājiem un klausītājiem būs īpašs.  Par godu kora 75. jubilejai esam izstrādājuši svētku programmu visa gada garumā, kuras muzikālo saturu drīzumā atklāsim plašākai auditorijai un kuras ietvaros sniegsim jubilejas koncertus gan Rīgā, gan reģionos,” stāsta Valsts Akadēmiskā kora direktors Māris Ošlejs.

2016. gadā  VAK „Latvija” sniedzis 42 koncertus, no tiem 6 izskanējuši reģionos un 10 ārzemēs. Korim ir bijusi sadarbība ar pasaulslaveniem diriģentiem – izcilo Marisu Jansonu un Vasīliju Sinaiski. Kopā ar maestro Raimondu Paulu tika izdots albums „Rozes Gars”, kurā apkopotas 24 dziesmas jauktajam, vīru un sieviešu korim, kas tapušas pēdējo četrdesmit gadu laikā. 2016. un 2017. gadā tiek turpināts kora VAK „Latvija” un diriģenta Māra Sirmā idejas iedvesmotais koncertu cikls „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais, direktors – Māris Ošlejs. 2017. gadā Valsts Akadēmiskais koris Latvija svin savu 75. gadu jubileju.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO