jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2017. gada 10. marts
Miris leģendārais kordiriģents Gido Kokars

LETA 

Mūžībā aizgājis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors, kordiriģents Gido Kokars, vēsta Latvijas Radio.

Kokars dzimis 1921.gadā un pērn 17.augustā svinēja savu 95 gadu jubileju. Viņš sava mūža laikā strādājis ar vairākiem koriem, tostarp ilgus gadus bijis tautas kora Daile un Bauskas rajona skolotāju koraDaina mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Tāpat kordiriģents ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors. Kokars strādājis Mūzikas akadēmijā kopš 1961.gada - no 1961. līdz 1972.gadam bija akadēmijas vecākais pasniedzējs, no 1972. līdz 1983.gadam - docents, savukārt kopš 1983.gada bijis Mūzikas akadēmijas profesors.

Kokars bijis arī vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku, Bauskas rajona koru, Skolotāju koru salidojumu, Rīgas Latgales priekšpilsētas koru, Jūrmalas pilsētas koru un Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģents.

Kokars apbalvots ar valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni.

Mūs sasniegusi sēru vēsts. Mūžībā devies leģendārais kordiriģents Gido Kokars. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Maestro ģimenei un draugiem...pic.twitter.com/4DnKFY9xhx

— LR3_Klasika (@Klasika_LR3) March 10, 2017

2011. gadā mūžībā aizgāja Gido brālis Imants. Tolaik vairāki tūkstoši cilvēku ieradās pie Brīvības pieminekļa, lai atvadītos no mākslinieka

2011.gada augustā abi brāļi arī svinēja 90 gadu jubileju. Tolaik par mākslinieku svētkiem rakstīja Kultūras Dienas žurnāliste Inese Lūsiņa. 

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO