jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 13. marts
Zināmi jauno izpildītājmākslinieku konkursa „Ineses Galantes talanti” pirmās atlases kārtas rezultāti

 

Iepriekšējā nedēļā noslēdzās pieteikumu pieņemšana dalībai jauno klasiskās mūzikas talantu konkursā „Ineses Galantes talanti”. Konkursa žūrija noklausījusies visu Latvijas reģionu jauno mākslinieku iesūtītos ierakstus un pieņēmusi lēmumu par 2. kārtas dalībnieku vārdiem.

Tradicionāli konkurss norisinās četrās pamata specialitātēs: vokālā māksla, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle, kā arī taustiņinstrumentu spēle. Dažādās konkursa kategorijas ļauj aptvert plašāku auditoriju un novērtēt dažādu profilu un talantu jaunos mūziķus. Šogad pirmo atlases kārtu pārvarējušo dalībnieku saraksts skatāms konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv.

Ineses Galantes fonds piedāvā konkursa finālistiem plašas iespējas turpmākai muzikālai izaugsmei, pateicoties ciešajiem kontaktiem ar labākajiem mūzikas profesionāļiem gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī pašas Ineses Galantes ieguldījumam jauno talantu atbalstīšanā. Savukārt, Rietumu bankas Labdarības fonda atbalsts ļauj piešķirt uzvarētājiem arī stipendijas un naudas balvas.

„Fondam šogad apritēs 10 gadi, kuru laikā viens no prioritārajiem darbības virzieniem ir bijis talantīgo un radošo jauniešu atbalsts. Esam gandarīti, ka Ineses Galantes talantu konkurss ir kļuvis par stabilu tradīciju klasiskās mūzikas jomā. Atbalstot dalībniekus ar stipendijām un naudas balvām, vēlamies veicināt mērķtiecīgu Latvijas klasiskās mūzikas jauno talantu attīstību visaugstākajā līmenī,” uzsvēra Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Pusfinālā, kas Ventspilī notiks 7. aprīlī, Rīgā – 8. un 9. aprīlī un Daugavpilī – 10. aprīlī, dalībnieki izpildīs divus kontrastējošus skaņdarbus, ko vērtēs konkursa žūrija. Finālā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 6. maijā pulcēsies veiksmīgākie konkursa dalībnieki un izpildīs divus brīvi izvēlētus, kontrastējošus skaņdarbus.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO