jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 13. marts
Veltījums Latvijai simtgadē – Latvijas Nacionālajā operā 18. martā notiks klavieru trio OPERA koncerts

Irbe Treile, Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja 

18. martā 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks klavieru trio OPERA koncerts „Veltījums Latvijai simtgadē”, kurā skanēs mazāk zināmi latviešu komponistu klavieru trio.  Koncertā piedalīsies Juris Žvikovs (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

“Mūsu iecere ir šajā koncertā atskaņot mazāk zināmu un spēlētu latviešu komponistu mūziku kā skaistu ieskaņu gaidāmajai Latvijas simtgadei. Koncerta pirmajā daļā skanēs  Oļģerta Grāvīša trio, kas tika uzskatīts par pazudušu, bet komponista ģimenei izdevās notis atrast. No Lūcijas Garūtas mantojuma izvēlējāmies spēlēt mazāk zināmu, 1948. gadā tapušu trio. Mums šajā koncertā ir būtiski spēlēt arī pagājušā gadā mazliet piemirstā jubilāra Jāņa  Ivanova mūziku. Savukārt otro daļu sāksim ar Romualda Kalsona “Trio piccolo” un turpināsim ar divu šī gada jubilāru kompozīcijām. Arturs Maskats  īpaši mūsu sastāvam radījis skaņdarbu “Quand vientra l’heoureux temps..”  (“Kad pienāks laimīgais laiks..”), kas tapis balstoties baleta “Bīstamie sakari” mūzikā. Koncerta izskaņā spēlēsim Pētera Plakida “Romantisko mūziku”  un “Burlesku”,” programmu raksturo Inga Sunepa.

Klavieru trio OPERA pirmais koncerts notika 2001. gada 20. oktobrī LNO Beletāžas zālē. Kopš tā laika trio muzicē nemainīgā sastāvā. Klavieru trio OPERA repertuārā kamermūzikas zelta klasika mijas ar mazpazīstamiem, laika gaitā aizmirstiem un neordināriem skaņdarbiem, veicinot kamermūzikas tradīciju atjaunošanu un saņemot publikas mīlestību.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā „Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. “Opera tuvplānā” ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes LNO un „Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/53029


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO