jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 23. marts
Ar piemiņas koncertu atzīmēs fagotista Dzintara Jurgelaiša 50. jubileju

kdi.lv 

3. aprīlī, plkst 19, Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Kamerzālē Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) aicina uz koncertu Dzintaram Jurgelaitim 50, kurā piedalīsies pirms nu jau četriem gadiem negaidīti mūžībā aizgājušā mūziķa draugi un audzēkņi – Liepājas, Rīgas un Helsinku simfonisko orķestru mūziķi, informēja koncerta pārstāve Iveta Vēvere.

Piemiņas koncertā muzicēs gan klarnetists Ints Dālderis, Zviedrijā dzīvojošais un strādājošais fagotists Anrijs Ivanovskis, Helsinku operas orķestra fagotu grupas koncertmeistars Janne Pulkinens, gan Liepājas stīgu kvartets, LSO mūziķi – fagotists Artis Zēns, obojists Mārtiņš Zālīte un trompetists Jānis Ivuškāns, arī pianiste Agnese Egliņa un mūziķi no Rīgas orķestriem – fagotisti Aivis Klibinskis, Normunds Zvejnieks, Reinis Burkins un Mārtiņš Grīnbergs.

Programmā skanēs gan Mocarta un Pulenka, gan Mendelszona un vēl daudzu citu autoru populāri darbi. Gaidāms arī komponista Emīla Zilberta skaņdarba Sarunas ar draugu fagotam un elektronikai pirmatskaņojums Latvijā, ko izpildīs fagotists Anrijs Ivanovskis. Koncerts būs ievērojams arī ar to, ka pirmo reizi uz vienas skatuves muzicēs tik daudzi fagotisti.

Fagotists Dzintars Jurgelaitis bija pieredzējis mūzikas pedagogs, ilggadējs LSO koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas pasniedzējs un orķestra vadītājs. „Viņš tiešām bija liels cilvēks, personība. Dzintars Jurgelaitis bija kā vesela pasaule, no kuras staroja mūzikas mīlestība. Jebkurā no savas daudzveidīgās darbības virzieniem viņš spēja pacelt garu un aizdedzināt sirdis – vai tie būtu viņa studiju biedri un kameransambļu partneri, vai orķestra kolēģi, audzēkņi, arī lieli un mazi klausītāji Dzintara vadītājos koncertos visā Latvijā," stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Dzintars Jurgelaitis dzimis 1967. gada 3. aprīlī. Profesionālais ceļš mūzikas pasaulē viņam ir sācies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā mūziķis ir ieguvis gan bakalaura, gan maģistra grādus. No 1991. – 1993. gadam studējis arī Dienvidu Metodistu universitātē Dallasā, ASV. 

No 1984. – 1996. gadam Dzintars Jurgelaitis koncertējis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO)  sastāvā. Sākot ar 1996. gadu Dzintara Jurgelaiša dzīve ir bijusi saistīta ar Liepāju. Ilgus gadus strādājis LSO, pildot koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistara pienākumus. 

Ieejas maksa 5 EUR. Biļetes uz LSO koncertiem pieejamas visāsBiļešu paradīzes tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO