jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 27. marts
Koncertcikls ""Sauer" ērģeļu pavasaris 2017"

Aigars Reinis, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks 

Ar baroka mūzikas koncertu Il senso Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca atsāk Zauera ērģeļu koncertciklu 2017. Tas aizsāksies sestdien, 1.aprīlī pl.18.00 un turpināsies līdz pat rudenim, sadalot koncertus pavasara, vasaras un rudens ciklos.

Pirmajā koncertā muzicēs viena no izcilākajām baroka vijolniecēm Latvijā – Lāsma Meldere Šestakova, kura specializējusies tieši baroka laika un senākas mūzikas interpretācijās. Savukārt izdziedās šī baroka laika kantātes solo balsij brīnišķīgi dzidrais soprāns, Lielās mūzikas balvas diplomande, Latvijas Radio kora soliste Ieva Ezeriete. Pie ērģelēm ērģelnieks Aigars Reinis. Programmā ietverti divi atšķirīgi baroka mūzikas stili – vācu un itāļu komponistu mūzika. Vāciju pārstāvēs slavenā Johana Sebastiana Baha 84.kantāte soprānam solo un virtuozi dzīvespriecīgā Prelūdija un fūga D dur ērģelēm solo. Itāļu baroka Latvijā nepelnīti mazāk pazīstamie, bet tomēr neatkārtojami ekspresīvie, netradicionālie  Domeniko Skarlati un Nikola Porporas skaņdarbi.

Rīgas vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā atrodas unikālās Sauer firmas ērģeles, kas būvētas 1906.gadā. Tas ir lielākais slavenā vācu ērģeļbūvētāja V. Zauera (W. Sauer) (1831 - 1916) darbs Latvijā. No 9 Latvijas teritorijā uzstādītiem instrumentiem saglabājušies seši izcilā meistara būvēti instrumenti – Rīgas vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā, Rīgas Jēzus baznīcā, Piņķu Jāņa baznīcā, Velēnā, Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcā un Aizputē. Līdztekus Rīgas Doma baznīcai (īpaši pirms tā 1962.gadā kļuva par koncertzāli) Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca bija viena no galvenajām ērģeļu koncertu vieta Rīgā. Arī šodien šīs Sauer ērģeles ir būtiska Latvijas kultūras sastāvdaļa. Līdztekus Rīgas Doma slavenajām Walker firmas ērģelēm (1884) šis Sauer instruments ir izcils romantisma laika ērģeļu paraugs.

Zauera ērģeļu koncerti tiek rīkotu šī instrumenta pilnas restaurācijas atbalstam. Puse darbu paveikti. Vēl jāveic spēles galda remonts un visu ērģeļu tīrīšana, regulēšana, intonēšana.

Ieeja par ziedojumiem ērģeļu restaurācijai.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO