jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 27. marts
Operetē 'Balle Savojā' būs iespēja dzirdēt LMB 2016 nominanti Lauru Teivāni

delfi.lv 

Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" 9. aprīlī plkst. 16.00 vienīgo reizi šopavasar varēs noskatīties Paula Abrahama operetes "Balle Savojā" iestudējumu, kurā vienu no galvenajām lomās dziedās "Lielās mūzikas balvas 2016" nominante, soprāns Laura Teivāne, portālu "Delfi" informē izrādes veidotāji.

Stāsta Laura Teivāne: "Darbs pie šī iestudējuma nebija viegls. Režisora Gundara Silakaktiņa prasīgums lika smadzenēm griezties dienu un nakti. Ar horeogrāfu Albertu Kivlenieku bija viegli saprasties, jo mums ir iznācis sastrādāties jau 2011. gadā, kad dejoju Liepājas teātra iestudētajā mūziklā "Vestsaidas stāsts", kur viņš man jau ielika savas skolas pamatu. Alberts Kivlenieks ļoti respektē dziedātāju specifiskās vajadzības, viņš mūs ļoti saudzē."

Laurai Teivānei iepriekš bijusi sadarbība arī ar diriģentu Normundu Vaici: "Viņš ar savu mieru spēj nomierināt pat mani, Tas man ir svarīgi, jo ja jādzied tik liela loma vai kāds nopietns koncerts vai sarežģītāka partija, nervi iet pa gaisu, manī sākas iekšēja zemestrīce, un es vēlos, kaut tā ēka sagrūtu, lai tikai man nav jākāpj uz skatuves. Bet, tiklīdz uz tās uzeju, viss pāriet, un es ar lielāko prieku daru to, kas man jādara. Laikam jau kaut kas īpašs ir tajos skatuves putekļos..." viņa pasmaida.

SAISTĪTIE RAKSTI LMB 2016: Labākie jaunie mākslinieki – Kristaps Bergs, Daumants Liepiņš, Laura Teivāne LMB 2016: Labākie jaunie mākslinieki – Kristaps Bergs, Daumants Liepiņš, Laura Teivāne Foto: Skaisti tērpi un dzirkstošas melodijas jaunajā operetē 'Balle Savojā' Foto: Skaisti tērpi un dzirkstošas melodijas jaunajā operetē 'Balle Savojā' Apbalvoti 'Lielās mūzikas balvas 2016' laureāti (30) Apbalvoti 'Lielās mūzikas balvas 2016' laureāti

Par Eiropas Geršvinu dēvētā un Ādolfa Hitlera laikā no Vācijas izraidītā komponista Paula Abrahama muzikāli daudzveidīgajā un kolorītajā operetē "Balle Savojā" valša, tango fokstrota ritmi savijas ar džeza stilistiku. Kā to raksturo iestudējuma veidotāji, tā ir emocionāli uzrunājošs stāsts par jauna laulātā pāra amizantajiem piedzīvojumiem pēc medusmēneša.

""Kā vīriešiem patīk mūs mānīt," saka Madlēna, kad kļūst acīmredzams, ka Aristīds viņu krāpj. Šim franču pārim operetē ir tā kā mēdz notikt arī dzīvē, kad laulātā neuzticība rada otram lielas sāpes. Kā to uztvert? Kā reaģēt? Ko darīt? Naids mijas ar dusmām un izmisumu, un "mazā muļķīte" kā vīrs viņu sauc, pieņem lēmumu gūt gandarījumu. Kā?, -- par to izrādē!" operetes saturu ieskicē Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda direktore.

Lomās: Laura Teivāne, Nauris Puntulis, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Irma Pavāre, Inese Jasmane-Rūrāne, Jānis Kirmuška, Klāvs Mellis, Kārlis Tols. Izrādē piedalās arī operetes dejotāji, koris un orķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā.

Izrādes režisors ir Gundars Silakaktiņš, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, producenta – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO