jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 30. marts
KDI iesaka: Ceriņu dārzi uzzied jubilejā

KDi 

Kultūras Diena un Izklaide iesaka nedēļas spilgtākos notikumus.

Ceriņu dārzi uzzied jubilejā

Pirmdien, 3. aprīlī, Lielajā ģildē tiks svinēta vijolnieka Gidona Krēmera 70 gadu jubileja un viņa vadītā kamerorķestra Kremerata Baltica 20 gadu jubileja. Vakara pirmajā daļā notiks vēl viena šā gada jubilāra – Gidona Krēmera vienaudža komponista Georga Pelēča – opusa Ceriņu dārzi pasaules pirmatskaņojums (vijoles solo spēlēs izcilā Tatjana Grindenko). Programmā – Arvo Perta, Andrjus Žlabja, Mečislava Veinberga un Astora Pjacollas mūzika. Gidona Krēmera jubileja šogad tiek plaši atzīmēta visā pasaulē. Ierakstu kompānija Deutsche Grammophon par godu šim notikumam laidusi klajā Gidona Krēmera iemūžināto vijoļkoncertu apkopojumu, kurā ir 22 kompaktdiski.

Kremerata Baltica

Lielajā ģildē 3.IV plkst. 19

Biļetes pārdotas

***

Tilts uz Franciju 

Gavilējiet, Marijas Naumovas fani! 2002. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja 31. martā Jelgavā sāks Latvijas turneju, kurā iepazīstinās ar albumu Uz ilūziju tilta. Jaunās dziesmas komponējis francūzis Sebastjēns Žinjo, vārdus rakstījuši Jānis Peters un Kārlis Vērdiņš. Līdz 9. aprīlim notiks deviņi koncerti, tajos piedalīsies franču viesmūziķi. Rīgā dziedātāja sniegs divus koncertus 8. aprīlī Dailes teātrī.

Marija Naumova

Latvijas turneja 31.III –9.IV

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 8–35

***

Klusāk

Grupa The Sound Poets savā akustiskajā turnejā Joprojām, kas tiks atklāta 1. aprīlī Krustpils kultūras namā, sniegs 15 koncertu visā Latvijā. Rīgā kolektīvs uzstāsies 27. aprīlī un 6. maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

The Sound Poets

Latvijas turneja 1.IV–6.V

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 8–20

***

Imperatora vēriens

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga Rīgā un Rēzeknē uzstāsies kopā ar vācu diriģentu, leģendārā maestro Kurta Zanderlinga, dēlu Tomasu Zanderlingu un britu pianistu Niku van Blosu. Programmā – Ludviga van Bēthovena Pirmais un Piektais jeb Imperatora klavierkoncerts, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta operas Figaro kāzas uvertīra, kura iezīmē Mocarta ietekmi uz Bēthovena muzikālo domāšanu.

Koncerts

Lielajā ģildē 30.III plkst. 19 (biļetes pārdotas);

Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē 31.III plkst. 19.

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 7–15

***

No Ravela līdz rokam

1. un 2. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā (LNO) uzstāsies visā pasaulē iecienītais komiķu duets Igudesman & Joo – vijolnieks Aleksejs Igudesmans un pianists Hjuns Ki Džu. Koncertā kopā ar LNO orķestri viņi iegriezīs nevaldāmu simfonisko karuseli. Duets apvieno komēdiju, klasiku un popkultūru. Jaunais šovs UpBeat ved publiku trakulīgā braucienā cauri visiem žanriem no Ravela līdz rokam un hiphopam.

Igudesman & Joo

LNO 1., 2.IV plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 25–60

***

Draugu sievietes

Režisors Intars Rešetins Dailes teātrī iestudējis Ērika Asusa komēdiju Mūsējās. Tā vēsta par trim draugiem – Maksu, Polu un Simonu. Kādu vakaru viņi ir nodomājuši iedzert un uzspēlēt kārtis. Attiecībās ar sievietēm katram ir kādas problēmas, bet nekā īpaša… Lomās Lauris Subatnieks, Gints Grāvelis un Aldis Siliņš. Virtuāli izrādē piedalās Inita Sondore, Ērika Eglija un Kristīne Nevarauska.

Mūsējās

Dailes teātra Kamerzālē 2.IV plkst. 18; 9.IV plkst. 15; 27., 28.IV plkst. 19.

Biļetes pārdotas

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO