jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 03. aprīlis
RTU AICINA UZ SESTO LATVIJAS POSTFOLKLORAS FESTIVĀLU «GAVILES» – JAU 8. APRĪLĪ

 Sestdien, 8. aprīlī, plkst. 18 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1, notiks sestais Latvijas postfolkloras festivāls «Gaviles», ko jau tradicionāli rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba san». Festivāls šogad veltīts tematam «Mežs pilsētā».

Festivālā kopā ar «Daba san» uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas «Tāri», «Tautumeitas», «ImantaDimanta un draugi», folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi būs grupas «Lepaseree» trio no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam.

«Festivālā izdevies apvienot ļoti dažādus mūziķus, un «Gavilēs» vienā dimensijā saplūdīs latviskais – kopīgais un atšķirīgais, senais un jaunais, lauku plašums un pilsētvide, cilvēka skartais un dabiskais. Festivāla māksliniekus vieno centieni atrast vietu tradicionālam pasaules skatījumam 21. gadsimta pasaulē, vienlaikus saglabājot autentiskumu un piešķirot laikmetīgumu,» saka viena no festivāla rīkotājām un «Daba san» dalībniecēm Linda Zonne-Zumberga, piebilstot, ka festivālu vadīs folklorists un dziedātājs Ēriks Zeps.

Par šā gada festivāla galveno tematu izvēlēts «Mežs pilsētā», kas atspoguļo cilvēka un meža attiecības, proti, mežs kā nepieradināta pasaule, kā saimnieciska telpa, kā robeža, kā pasaule, kuru cilvēks pārveido un pakļauj.

Festivāls no plkst. 22 turpināsies folkklubā «Ala Pagrabs» ar improvizācijas vakaru postfolkloras grupas «Rikši» vadībā. Nosaukums aizgūts no senākiem laikiem, kad puiši pavasaru naktīs gāja dzīt zirgus pieguļā jeb nakts ganībās. Šo darbu raksturoja draudzīga noskaņa, un tieši šādas sajūtas festivāla organizatori vēlas nodot sestdienas vakarā klātesošajiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pirms «Gavilēm» notiks iegavilēšanas koncerti. 31. martā plkst. 20 kafejnīcā «NicePlace Telpa», Krišjāņa Barona ielā 21A, grupa «Tāri» izdziedās latviešu tautasdziesmas elektronisko un tradicionālo instrumentu pavadījumā. 1. aprīlī plkst. 14 atpūtas centrā «Lido», Krasta ielā 76, autordziesmas izdziedās grupa «Daba San». Ieeja abos pasākumos – bez maksas. 2. aprīlī plkst. 18 Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Palmu mājā, Kandavas ielā 2, uzstāsies apvienība «Tautumeitas». Biļetes cena – 5 EUR. Skolēniem, studentiem, bērniem, pensionāriem – 3 EUR.

Festivālu rīko RTU Kultūras centrs kopā ar RTU, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, folkkluba «Ala Pagrabs», «CocoLoco»«WildGood», «Coffee Inn», «IB Media Production», «Lido», LU Botāniskā dārza Palmu mājas, «NicePlace Telpa» un SIA «Daba» atbalstu.

Biļetes – «Biļešu Paradīzes» kasēs un pirms pasākuma. Biļešu cena – 7 EUR.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO