jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 10. aprīlis
Latvijas Radio piesaka savu pirmo rezidences ansambli

delfi.lv 

Ar trio "Art-i-Shock" koncertu 8. maijā Latvijas Radio Pirmajā studijā Latvijas Radio 3 – "Klasika" piesaka vēl nebijušu jaunumu Latvijas Radio vēsturē – rezidences mākslinieka titulu, portālu "Delfi" informē Latvijas Radio pārstāvji.

"Esam gandarīti, ka tieši "Klasikai" ir gods aizsākt tradīciju, kāda pasaules radio un koncertzāļu praksē vairs nav nekāds jaunums, bet mūsu Latvijas Radio vēsturē gan – šogad mums ir pašiem savs rezidences mākslinieks, pareizāk – pat veselas trīs rezidējošās mākslinieces jeb trio "Art-i-Shock"," atklāj Latvijas Radio 3 – "Klasika" direktore Gunda Vaivode.

Rezidējošajam ansamblim pastiprināta uzmanība tiks veltīta gan Latvijas Radio studijas koncertos, gan fondu ierakstos un intervijās. Jau šobrīd zināms, ka Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē skanēs divi trio "Art-i-Shock" koncerti, kas tiks rīkoti 8. maijā un 13. novembrī.

SAISTĪTIE RAKSTI Izziņo LMB 2016 nominantus; Mūža balva – Edgaram Račevskim un Ellionorai Testeļecai (7) Izziņo LMB 2016 nominantus; Mūža balva – Edgaram Račevskim un Ellionorai Testeļecai 10 gadi ar 'Lielo mūzikas balvu' – 10 publikas balsojuma simpātijas (1) 10 gadi ar 'Lielo mūzikas balvu' – 10 publikas balsojuma simpātijas Andris Dzenītis raksta skaņdarbu Andra Nelsona vadītajiem orķestriem (1) Andris Dzenītis raksta skaņdarbu Andra Nelsona vadītajiem orķestriem

"Savukārt vasarā taps fondu ierakstu programma, kuras rezultāts papildinās ne tikai Latvijas Radio fonotēku, bet ieguls arī CD. Latvijas Radio studijas koncertiem ir pasūtījis arī īpašus jaundarbus šī gada komponistiem-jubilāriem, tā veicot pienesumu jaunas kamermūzikas radīšanā," uzsver "Klasikas" direktore. Pavasara koncertam jau tapis Georga Pelēča skaņdarbs "Pieneņu lauks", Zigmara Liepiņa melodiju "Ķiršu lietus" aranžēs Jānis Ķirsis, savukārt speciāli novembra koncertam mūziku rakstīs Santa Ratniece un Arturs Maskats.

Rezidējošā mākslinieka statuss pasaulē jau sen nozīmē izcilu atspēriena punktu daudzsološajiem māksliniekiem – mūziķiem, komponistiem, gleznotājiem, dzejniekiem, rakstniekiem, tēlniekiem un citiem radošo profesiju pārstāvjiem – tas ir nenovērtējams atbalsts īpaši jau viņu karjeras sākumā.

Trio "Art-i-Shock" sastāvā muzicējošās dāmas – čelliste Guna Šnē, pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentāliste Elīna Endzele – savas muzikālās izglītības pamatus guvušas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, bet kopīgi pirmoreiz saspēlējušās tikai deviņus gadus pēc skolas beigšanas, un arī tad – teju nejauši, jo visas trīs bijušas nominētas "Lielās mūzikas balvai 2010" – kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī"… Jau pēc pirmās uzstāšanās tapis skaidrs – ar to šī saspēle neapstāsies. Kopš tā laika trio regulāri spēlē gan Latvijas, gan ārvalstu koncertzālēs. "Art-i-Shock" iemantojis atpazīstamību kā viena no stabilākajām un inovatīvākajām kamermūzikas vienībām Latvijā, kas sava repertuāra izveidē īpašu akcentu liek uz latviešu komponistu jaundarbiem, savām koncertprogrammām ik pa reizei pievienojot arī kādas eksotiskākas garšvielas.

"Rezidējošā mākslinieka tituls mūsu ansamblim ir ļoti liels pagodinājums un arī jauns izaicinājums, jo tāds rezidējošais mākslinieks Latvijā ir pirmo reizi," atzīst Agnese Egliņa, kura Latvijas Radio studijas ierakstos ir bieža viešņa. "Trio tas būs liels ieguvums ne tikai repertuāra ziņā – ieskaņosim trīs latviešu komponistu jaundarbus, kas veltīti īpaši mums. Par vienu no lielākajiem ieguvumiem uzskatām albuma jeb ciešripas ieskaņojumu, jo trio var lepoties jau ar vismaz 18 komponistu darbiem – cik gan ilgi tiem gulēt nošu bibliotēkas plauktā vai Latvijas Radio fondos? Būs jauki to visu iznest saulītē! Protams, koncertos atskaņosim un ieskaņosim ne tikai latviešu mūziku, bet arī citu valstu komponistu darbus. Mums ir daudz ideju un priecājamies, ka ansambļa sesto dzimšanas dienu pavadīsim "Klasikas" zīmē."

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO