jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Otrdiena, 2017. gada 11. aprīlis
Liepājā uzstāsies pasaules slavenā pianiste Elisso Bolkvadze

diena.lv 

Sestdien, 15. aprīlī, Liepājas koncertzālē Lielais dzintars uzstāsies virtuozā pianiste, UNESCO Miera māksliniece Elisso Bolkvadze, informēja koncerta pārstāve Madara Miezīte.

Koncertā tiks atskaņoti Frederika Šopēna, Franča Šūberta, Kloda Debisī un Sergeja Prokofjeva darbi.

Šī būs otrā reize, kad Elisso uzstāsies Latvijas auditorijas priekšā. Taču jau pirmoreiz mākslinieci esot saviļņojusi latviešu cieņa un mīlestība pret mākslu un klasisko mūziku. “Es esmu ļoti priecīga, ka varēšu vēlreiz uzstāties Latvijā. Turklāt, es ļoti ceru, ka ar šī projekta palīdzību, mēs spēsim satuvināt cilvēkus un rosināt mieru pasaulē.”

Tikmēr koncerta organizatora, biedrības World Culture Society pārstāvis Edijs Klaišis skaidro, ka viens no šā pasākuma mērķiem ir kultūrdialoga veicināšana starp pasaules valstīm.

Elisso Bolkvadze ir talantīga mūziķe ar neaprakstāmu virtuozitāti un romantisku mūzikas izjūtu. Leģendārais Maestro Zubins Mehta viņu ir raksturojis kā pianisti ar “pilnīgu kontroli pār instrumentu”. Savukārt viņa pati atzīst, ka klavieres ir viņas kaisle un dzīve. Domas par mūziku ir nepārtrauktas, un dzīvei bez klavierēm nav jēgas, jo tā ir Elisso personība.

Gruzijā, rakstnieku un dzejnieku ģimenē dzimusī Elisso klavierspēli sāka apgūt četru gadu vecumā, bet jau septiņos gados viņai bija pirmais koncerts ar Gruzijas nacionālo orķestri.

Izcilā pianiste atklāj, lai arī uzstāšanās pieredze ir liela, katra reize ir kā lielisks piedzīvojums. “Tā ir kā pavisam cita realitāte! Es iekļūstu tādā kā transā un kļūstu pavisam citādāka, sajūtas ir 100 reizes spēcīgākas. Turklāt, šīs sajūtas ir tikai koncerta laikā - mēģinājumā nekad tā nenotiek!”

Turklāt māksliniekam jāspēj sniegt kāda pievienotā vērtība arī sabiedrībai, ne tikai sev. Elisso ir kļuvusi par UNESCO Miera mākslinieci tieši šī iemesla dēļ - veltīt savu darbu kam pārākam, dziļākam, veidojot jēgu arī citā jomā, ne vien kultūrā.  “Kultūra nav tikai vizuāla, tai ir jāsniedz kas vairāk par baudījumu. Kultūrai ir liels spēks palīdzēt tautām dzīvot saticīgi,” uzskata pianiste.

Elisso Bolkvadze bieži uzstājas tādās koncertzālēs kā Salle Pleyel,Salle Gaveau, Théâtre des Champs-Elysées (Parīze), The Herkulessaal (Minhene), Alte Opera (Frankfurte), Berlin-Konzerthaus(Berlīne), Kennedy Center (Vašingtona), Pasadena Auditorium(Losandželosa). Viņa ir arī vairāku starptautisku konkursu laureāti, piemēram, Van Cliburn Competition (ASV), Vianna da Motta(Lisabona), Axa International Piano Competition (Dublina),Marguerite Long Competition - specbalva par labāko franču mūzikas interpretāciju (Parīze).

2015. gadā UNESCO piešķīra Elisso Bolkvadzei Miera mākslinieka titulu.

Biļetes uz Elisso Bolkvadzes Lieldienu Gala koncertu ir nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnēwww.bilesuparadize.lv, kā Bilešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Biļešu cena - viens eiro.

Koncertu atbalsta starptautiskais automašīnu zīmols BMW.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO