jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 13. aprīlis
Baltijas Akadēmiju orķestris atskaņos simtgades koncertciklu septiņās valstīs

KDi 

Baltijas Akadēmiju orķestris, kas apvieno jaunos talantus no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas mūzikas akadēmijām, aprīlī uzsāk koncertciklu Baltijas valsts simtgadei, kurā, trīs gados viesojoties septiņās valstīs un 12 pilsētās, jaunie mūziķi ar skanisku piedzīvojumu popularizēs klasikas vērtības un mūsdienu Baltijas komponistu mūziku, informēja orķestra pārstāve Jana Lāce.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ kopā ar Lietuvas un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijām ielūdz klausītājus uz BAO jeb Baltijas Akadēmiju orķestra pirmajiem koncertiem – Rīgā, JVLMA Lielajā zālē šī gada 22. aprīlī plkst. 16, Viļņā, LMTA koncertzālē 24. aprīlī un Tartu Vanemuines koncertzālē 26. aprīlī.

BAO jeb Baltijas Akadēmiju orķestris – tā ir jaunība, talants un mūzikas mīlestība. BAO apvienojušies jaunie mūzikas profesionāļi no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas Mūzikas akadēmijām, lai daudzinātu savu valstu simtgades. 2017. gada koncerti Baltijas valstīs ir kā priekšvēstnesis 2018. gada jeb simtgades viesturnejai, kurā BAO sniegs vairākus koncertus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī Gdaņskā un Berlīnē. 2019. gadā orķestris dosies uz Helsinkiem un Sanktpēterburgu.

BAO programmā apvienotas klasikas vērtības un mūsdienu Baltijas komponistu mūzika. Šogad Rīgā, Viļņā un Tartu orķestris diriģenta Andra Vecumnieka vadībā atskaņos Roberta Šūmaņa Trešo jebReinas simfoniju, Antonīna Dvoržāka Koncertu čellam ar orķestri, kurā Rīgas koncertā kā solisti dzirdēsim ekspresīvo čellisti Magdalēnu Cepli, bet Viļņā un Tartu – daudzsološo orķestraKremerata Baltica dalībnieci Emmu Aleksandru Bandenieci. Ar īpašu prieku BAO piedāvā klausītājiem latviešu komponistes Madaras Pētersones skaņdarba Ātrums pirmatskaņojumu. Jaundarbs sola klausītājiem interesantu skanisku piedzīvojumu. Tā tapšanu iedvesmojusi komponistes interese par Alberta Einšteina dzīvi un filozofiju, un tas ir apjomīgākais darbs no četru skaņdarbu cikla par lietu un jēdzienu relatīvajām attiecībām.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir Es esmu Latvija, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Baltijas Akadēmiju orķestra koncerti ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs vai stundu pirms koncerta norises vietā.

Biļetes cena -  5 EUR.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO