jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 20. aprīlis
KDi iesaka: Bahs ir viss, ko mums vajag

KDi 

Kultūras Diena un Izklaide iesaka nedēļas spilgtākos notikumus.

Bahs ir viss, ko mums vajag

Trešdien, 26. aprīlī, Liepājā savas pasaules turnejas koncertu sniegs kolorītākais un ekstravagantākais ērģelnieks pasaulē – 36 gadus vecais amerikānis Kemerons Kārpenters. Agrā jaunībā viņš ir uzstājies arī Rīgas Domā. Mūziķis piedāvās sava albuma All You Need Is Bach programmu. Kemerons Kārpenters spēlēs speciāli viņam ASV kompānijas Marshall & Ogletree uzbūvētās mobilās digitālās ērģeles – tas nav kompakts, bet gan liels instruments, kura "atmiņā" ir semplētas Kemerona Kārpentera iecienīto, dažādās pasaules malās esošo tradicionālo stabuļu ērģeļu skaņas. Baha mūzikai veltīto albumu All You Need Is Bach viņš ierakstījis, spēlējot šo digitālo instrumentu.

Kamerons Kārpenters

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 26.IV plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 7–35

***

Čaikovska hits

Sestdien, 22. aprīlī, Rīgas kinoteātrī Kino Citadele tiešraidē no Ņujorkas Metropolitēna operas tiks demonstrēts Pētera ČaikovskaJevgeņijs Oņegins. Galvenajās lomās dzirdēsiet soprānu Annu Ņetrebko (Tatjana), baritonu Pēteru Matei (Oņegins) un tenoru Alekseju Dolgovu (Ļenskis). Režisores Deboras Vorneres iestudēto izrādi diriģēs jaunais britu maestro Robins Tičati.

Jevgeņijs Oņegins

Tiešraide Kino Citadele 22.IV plkst. 19.55 (biļetes pārdotas); atkārtojums 31.V plkst. 18.30

Biļetes EUR 14

***

Duets

Nepieradinātās mūzikas biedrība Skaņu mežs aicina uz Ņujorkas elektroniskās mūzikas un sintpopa dueta Xeno & Oaklanderkoncertu. Pirms viesiem ar DJ setu uzstāsies mākslinieks Ģirts Korps, savukārt pēc dueta uzstāšanās – mūziķis un aktieris Toms Auniņš.

Xeno & Oaklander

Klubā One One 22.IV plkst. 21.

Biļetes Biļešu servisa tīklā EUR 6–8

***

Dzīvnieku draugi

Dziedātājs Igo kopā ar komponistu un pianistu Jāni Strazdu un Liepājas simfoniskā orķestra sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu apceļos Latviju ar programmu Suns ar tevi. Koncertu sērija sāksies 21. aprīlī Jaunpilī un noslēgsies 11. maijā Rīgā. Mūziķi turnejā centīsies pievērst uzmanību dzīvnieku aizsardzības tēmai. 50 centu no katras pārdotās biļetes tiks ziedoti dzīvnieku patversmeiUlubele.

Igo

Latvijas turneja 21.IV–11.V

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 12–20

***

Eksotiskās šausmas

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un diriģents Ainārs Rubiķis piektdien, 21. aprīlī, piedāvās fascinējošu programmu. Koncerta pirmajā daļā skanēs Jura Karlsona eksotiskais opuss Jāzepa vīzijas, kas glezno Ēģiptes sengadu noslēpumus (solists – baritons Daumants Kalniņš). Otrajā daļā LNSO spēlēs pavadījumu franču kinoimpresionista Žana Epsteina mēmajai filmai Ašeru nama gals (1928), kura uzņemta pēc Edgara Alana Po šausmu stāsta. Scenārija līdzautors ir Luiss Bunjuels. Koncertā filmas skaņuceliņam tiks pielāgoti franču komponistu Kloda Debisī, Dariusa Mijo, Artura Onegēra un Morisa Ravela darbi, kurus atlasījis Ainārs Rubiķis.

LNSO

Lielajā ģildē 21.IV plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 10–25

***

Jauniešu uznāciens

Sestdien, 22. aprīlī, Lielajā ģildē skanēs mūzikla Mana skaistā lēdijaasprātīgais koncertuzvedums, kurā piedalīsies Rīgas Doma kora skolas solisti un koris, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas simfoniskais orķestris, kā arī dejotāji no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Latvijas Mūzikas akadēmijas. Izrādes muzikālais vadītājs – Reinis Lapa, režisors – Juris Jonelis.

Mana skaistā lēdija

Lielajā ģildē 22.IV plkst. 18

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 6–10

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO