jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2017. gada 21. aprīlis
Muzikāli izglītojošs koncertu cikls bērniem “Lai taures skan!”

Rīgas Kultūras centrs IĻĢUCIEMS 

2017. gada 29. aprīlī un 13. maijā plkst. 12.00 Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Lielajā zālē notiks izglītojoša koncertlekciju programma bērniem “Lai taures skan!”.


Muzikāli izglītojošais koncertu cikls bērniem “Lai taures skan!” tapis sadarbībā ar profesionālu mūziķu apvienību – pūtēju kvintetu “5-atā!”. Tā ietvaros divu koncertlekciju laikā paredzēts iepazīstināt klausītājus ar populārākajiem metāla pūšaminstrumentiem un to skanējuma variācijām dažādos žanros un stilos, rosināt klausītājus pašiem spēlēt kādu pūšaminstrumentu, izmēģināt savus spēkus kopīgā improvizācijas orķestrī, kā arī uzzināt, kas mūziku saista ar teātri un kino.


Koncertlekcijā “Instrumentu parāde” 2017. gada 29. aprīlī plānots iepazīstināt klausītājus ar pūšaminstrumentiem, to virtuozo skanējumu gan solo numuros, gan ansambļa pavadījumā. Piedāvātie skaņdarbi un informatīvais materiāls aptver dažādu laikmetu un stilu mūziku, turklāt sakārtoti tā, lai klausītājiem bez īpašas muzikālās sagatavotības tos būtu viegli uztvert.


Koncertlekcijā “Taures, mūzika un kino” 2017. gada 13. maijā paredzēts iepazīstināt klausītājus ar mūzikas lomu dažādos kino vēstures attīstības posmos. Klausītājiem ar instrumentiem tiks piedāvāta iespēja veidot improvizētu pavadījumu kādai mēmā kino filmai.


Koncertlekcijas vadīs pūtēju kvintets “5-atā!”, kura sastāvā ir šādi skatuves mākslinieki: Jānis Porietis  (trompete, pikolotrompete), Edgars Švembergs (trompete, flīgelhorns), Andris Ādamsons (mežrags), Sandis Bārdiņš (trombons), Roberts Brants (tuba).


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO