jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Otrdiena, 2017. gada 09. maijs
Notiks Filipam Glāsam veltītās koncertprogrammas “Astoņdesmit” papildkoncerti Latvijas koncertzālēs

Marta Kontiņa, SIA “Story Hub” 

Ņemot vērā lielo skatītāju interesi, šogad ieplānoti trīs audiovizuālās programmas “Astoņdesmit” papildkoncerti – Liepājā, Rēzeknē un Cēsīs. Programma veltīta amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80 gadu jubilejai un tajā piedalās mūziķis Jānis Ozoliņš un videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš.  


Koncerti 2017. gada 31. janvārī  un 1. februārī Zirgu ielas koncertzālē Rīgā tika pilnībā izpārdoti un pēc tiem mākslinieki saņēmuši uzaicinājumu uzstāties arī citur Latvijā. Pirmais koncerts notiks jau 28. maijā Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars”. 5. augustā programma nokļūs pie klausītājiem Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, savukārt 20. oktobrī mākslinieki dosies uz Cēsīm, lai uzstātos Cēsu Izstāžu namā. Koncertā Jānis Ozoliņš izpilda pazīstamus, kā arī līdz šim Latvijā neiepazītus Filipa Glāsa skaņdarbus klavierēm. Savukārt mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš izveidojis interaktīvu vizuālo noformējumu, kurš tiek dzīvajā izpildījumā sinhronizēts ar notiekošo mūzikā.

Jānis Ozoliņš par koncertiem stāsta: “Šie koncerti ir mans veltījums komponistam viņa 80. dzimšanas dienā 80 minūšu garumā, atskaņojot gan hrestomātiskos skaņdarbus, kas latviešu klausītājiem ir labi pazīstami kā "Mad Rush" (1979), Opening (1981) un cikls "Metamorphosis for piano" (1988), gan Latvijā līdz šim reti atskaņotās etīdes klavierēm (I daļa, 1994-1995), kuru jaunākais sējums (II daļa, 2012) parāda pavisam citu Glāsu un kuru klausītāji iespējams koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz. Man ir milzīgs prieks, ka koncerti Rīgā kļuva par emocionālu piedzīvojumu skatītājiem. Enerģija, kas valdīja zālē, bija neaprakstāma. Ar nepacietību gaidu, kad to varēsim radīt arī šajos koncertos. Ar mākslinieku Mārtiņu Dāboliņu sadarbojamies pirmoreiz un šis ir tas gadījums, kad sadarbība šķiet bija debesīs ierakstīta, jo nevaru iedomāties labāku šīs mūzikas vizuālo interpretāciju.”

Filips Glāss ir viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem komponistiem, kurš ir sadarbojies ar bītu paaudzes dzejnieku Alenu Ginsbergu, kinorežisoriem Vudiju Allenu, Martinu Skorsēzi, Stīvenu Daldriju, teātra režisoru Robertu Vilsonu, mūziķiem Deividu Boviju, Polu Saimonu un citiem. Filips Glāss ir pirmais komponists, kurš ir iekarojis skatītāju simpātijas gan operu namos, koncertzālēs un teātros, gan filmu un populārās mūzikas pasaulē.

Mūziķis un literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš Latvijas mūzikā individuāli un kopā ar grupu “Sigma” ir ienācis pārliecinoši. Grupas debijas albums “Sazaroto taku dārzs” saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons”, ir radīta mūzika vairākām teātra izrādēm, kā arī dokumentālajai filmai “Tev, Rūķi!”, kas saņēmusi Latvijas Nacionālā filmu festivāla balvu “Lielais Kristaps”. Tāpat ļoti veiksmīgi bijuši sadarbības projekti ar Latvijas dzejniekiem, veidojot uzvedumus “Dzejkoncerts” un “Mūsu dienu skaņu celiņš”.

Biļetes uz koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Koncertus organizē biedrība “HI”, SIA “Story Hub” un SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas Kultūras pārvalde.


Video: https://vimeo.com/202345111


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO