jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2017. gada 10. maijs
Spožs pakāpiens karjerā

Inese Lūsiņa, KDi 

Ainārs Rubiķis nolīgts par galveno diriģentu Berlīnes Komiskajā operā

"Visvairāk es priecājos par to, ka man būs jauna radošā ģimene, kurā stāvēsim un kritīsim kopā – dziedēsim sirdssāpes un svinēsim panākumus kopā. Īsi sakot, būsim kopā priekos un bēdās." Šādu apņemšanos Ainārs Rubiķis pauž, stājoties Berlīnes Komiskās operas galvenā diriģenta amatā. Laikraksts Tagesspiegeljau svētdien ziņoja, ka 38 gadus vecais latviešu diriģents būs Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents. Operteātra intendants un mākslinieciskais vadītājs Barijs Koskis kopā ar Berlīnes kultūras ministru un operas fonda priekšsēdētāju Klausu Lēdereru pirmdien Berlīnes Komiskajā operā publiski parakstīja darba līgumu ar teātra jauno muzikālo vadītāju.

Berlīnes Komiskās operas muzikālā vadītāja un galvenā diriģenta pienākumus Ainārs Rubiķis sāks pildīt 2018. gada rudenī – sākot ar 2018./2019. gada sezonu. Līgums ar viņu ir noslēgts uz trim gadiem, paredzot iespēju to pagarināt līdz 2021./2022. gada sezonai, kas vainagos teātra līdzšinējā intendanta Barija Koska darbu. "Ainārs Rubiķis ir viens no spilgtākajiem jaunajiem operas talantiem Eiropā. Pēc viņa gūtajām uzvarām starptautiskajos diriģentu konkursos Bambergā (2010) un Zalcburgā (2011) viņš uzsāka ļoti veiksmīgu operas karjeru. Šeit, Berlīnes Komiskajā operā, viņš pagājušā gada ziemā izcili diriģēja operu Jevgeņijs Oņegins, kā arī sniedza dziļi saviļņojošu simfonisko koncertu šā gada februārī (ar emocionāli uzrunājošu L. van Bēthovena 3. simfonijas Eroica lasījumu – I. L.). Viņš ir gudrs, talantīgs teātra cilvēks un komandas spēlētājs. Es gaidu radošo sadarbību ar Aināru nākamajos gados un esmu ļoti priecīgs, ka mūsu muzikālā vadītāja amatā viņš debitēs ar operas Deguns iestudējumu manā režijā 2018. gada jūnijā," jaunumus komentēja Barijs Koskis.

Aināra Rubiķa vārds pārliecinoši mirdz Latvijas starptautiski atzīto diriģentu zvaigznājā līdzās pasaulslavenajam vecmeistaram maestro Marisam Jansonam, Andrim Nelsonam un Andrim Pogam. Vārtus straujai starptautiskajai karjerai jaunajam diriģentam pavēra spožā uzvara Gustava Mālera diriģentu konkursā, kuru rīko Bambergas simfoniskais orķestris (2010), kam pa pēdām nākamajā gadā sekoja uzvara Zalcburgas festivāla unNestlé konkursā Young Conductors Award (2011), sniedzot iespēju debitēt šajā slavenajā festivālā. No 2012. līdz 2014. gadam Ainārs Rubiķis bija Novosibirskas valsts operas muzikālais vadītājs. Par tur veikto Bernstaina Mesas iestudējumu viņš saņēmis Krievijas teātru balvu Zelta maska kategorijā Labākais diriģents.

Talantīgais latviešu diriģents jau sadarbojies ar Barselonas Liceu operu, Lielo teātri Maskavā, Jauno Nacionālo teātri Tokijā, Bāzeles teātri, Lirisko operu Čikāgā, kā arī Sanktpēterburgas, Briseles, Budapeštas un Poznaņas filharmoniskajiem orķestriem, Tokijas, Hamburgas, Liverpūles, Heidelbergas, Toronto, Melburnas, Kvīnslendas, Lucernas un daudziem citiem simfoniskajiem orķestriem. Pie mums Rīgā viņš aprīlī diriģēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kinokoncertu, šomēnes diriģēs baleta viencēlienu programmu Somijas Nacionālajā operā un jau 9. jūnijā atgriezīsies Latvijas Nacionālajā operā pie sava šīs sezonas iestudējuma, P. Čaikovska operas Jevgeņijs Oņegins diriģenta pults. Par diriģenta starptautisko karjeru atbildīgās aģentūrasAskonas Holt izplatītajā paziņojumā A. Rubiķis par gaidāmo darbu Berlīnes Komiskajā operā uzsver: "Tām jābūt kopīgām pūlēm ar kopīgu mērķi – radīt mākslas brīnumu, ko sajūt ikviens."

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO