jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2017. gada 12. maijs
Nākamnedēļ Dzinatru koncertzālē norisināsies 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārta

Mārtiņš Pučka, Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs 

17. maijā plkst. 17:00 vēsturiskajā atjaunotajā Dzintaru koncertzālē norisināsies 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārta, kurā piedalīsies vienpadsmit jauni un talantīgi dziedātāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Pateicoties Jūrmalas Domes atbalstam, konkursa atlasi varēs apmeklēt bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.
Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno vokālistu konkurss pirmoreiz norisinājās 1982. gadā Vīnē. Ņemot vērā lielo konkursa interesentu un dalībnieku skaitu, kopš 1992. gada dažādās pasaules pilsētās tiek organizētas reģionālās konkursa atlases kārtas. Belvederes jauno operas solistu konkurss ir nozīmīgs atspēriena punkts jaunajiem operdziedātājiem no visas pasaules. Iepriekšējo konkursu dalībnieku un godalgotu vietu ieguvēju vidū ir arī tādu pasaulē atzinību guvušu latviešu izcelsmes operdziedātāju vārdi kā Egils Siliņš, Krišjānis Norvelis, Sonora Vaice un Elīna Garanča.
Kopš 2005. gada ar Jūrmalas domes atbalstu Hansa Gabora Belvederes operas solistu konkursa Baltijas valstu atlases kārta norisinās Jūrmalā. Šī gada konkursa Baltijas reģiona atlases kārtā pieteikušies un 17. maija koncertā uzstāsies vienpadsmit jauni un talantīgi dziedātāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas, katrs izpildot divas operas ārijas:
Tuuri Dede, mecosoprāns (Igaunija),
Laima Krigere, soprāns (Latvija),
Ona Kolobovaite, soprāns (Lietuva),
Petra Kukkamaki, soprāns (Somija),
Jekaterina Judiceva, soprāns (Latvija),
Laura Teivāne, soprāns (Latvija),
Anu-Mari Uuspold, soprāns (Latvija),
Laura Grecka, mecosoprāns (Latvija),
Arvīds Keinis, baritons (Latvija),
Marlēna Keine, soprāns (Latvija)
Līga Zīriņa, soprāns (Latvija).
Belvederes operas solistu konkursā jauno operdziedātāju sniegumu vērtē nevis mūzikas vai operas žanra profesionāļi, eksperti un mūziķi, bet gan potenciālie darba devēji, operu intendanti un aģentūru direktori, ietekmīgu operu un festivālu vadītāji, mūzikas promoteri un mediju nozares pārstāvji. Tiek piešķirta arī “Preses balva”, kā arī klausītāji ar savu balsojumu izvēlas vienu no atlases kārtas dalībniekiem, piešķirot “Publikas balvu”.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO