jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2017. gada 19. maijs
Mazajā ģildē notiks koncertuzveduma „Celestial“ atskaņojums

Guntis Cimiņš 

2017. gada 25. maijā plkst. 19.00 Mazajā ģildē notiks koncertuzveduma „Celestial“ atskaņojums. Jaunās programmas „Celestial“ mūzikas un scenārija radīšanu iedvesmojusi kosmosa un visuma tēma. Programmas atskaņojumā piedalās Andrejs Vasiļjevs (ģitāra), Aleksejs Siverenko (klavieres), Alisa Klimanska (flauta), koris “Mūza”, Toms Treibergs (lasījumi) un Sniedze Prauliņa (balss, klavieres).
Koncertuzvedumā izskanēs jauni skaņdarbi, kuru autori ir Aleksejs Siverenko, Sniedze Prauliņa un Andrejs Vasiļjevs (ex-Tribes of the City). Koncertuzveduma “Celestial” mūziku papildinās kosmiski stāsti, kurus lasīs dzejnieks Toms Treibergs.
Koncertuzvedumā „Celestial“ izskanēs vairāki ģitārista Andreja Vasiļjeva jaundarbi, kuros savienotas instrumentālās, kora un alternatīvās mūzikas pasaules, Andrejs Vasiļjevs ir ģitārists, mūzikas autors, plašāk pazīstams kā grupas “Tribes of the City” dalībnieks, sadarbojies ar daudziem latviešu un ārzemju māksliniekiem kā sesiju mūziķis, mūzikas autors un aranžētājs.
Koncertā pirmo reizi tiks atskaņoti talantīgā pianista Alekseja Siverenko jaunākie kamermūzikas skaņdarbi, kuri uzbur tēlainas skaņu ainas un aizved ceļojumā uz kādu citu, nezināmu pasauli. Aleksejs Siverenko ir daudzpusējs un spilgts skaņu mākslinieks, komponists un pianists, studējis mūziku Īrijā un piedalījies dažādos mākslas projektos ārvalstīs.
Jaunā latviešu laikmetīgās izpildītājmākslas pārstāve Alisa Klimanska studējusi mūziku un skatuves mākslu Lielbritānijā un Latvijā, savā daiļradē apvienojot vairāku mākslas formu elementus. Alisa Klimanska guvusi kritiķu un publikas atzinību dažādos konkursos, ierakstu un izpildītāju gada balvās, gan mītneszemēs, gan ārzemēs.
Koncerta iniciators - koris “Mūza” ir jaunām idejām atvērts un aktīvi koncertējošs koris, kas daudz sadarbojas ar dažādu žanra māksliniekiem Latvijā un ārvalstīs. Koris „Mūza“ koncertā izpildīs vairākus skaņdarbus no savas jaunākās programmas. Kori vada diriģenti Guntis Cimiņš un Jānis Rožkalns.
Sniedze Prauliņa koncertuzvedumā „Celestial“ atskaņos vairākas kompozīcijas no jaunākā sola albumā „Inkrustācija“, izpildot tās neparastā un unikālā skanējumā. Sniedze Prauliņa ir jauna mūziķe, kas komponē un atskaņo savu orģinālmūziku. Viņas mūzika izceļas ar īpašu personiskumu, tēlainību un melodiskumu. Sniedzes Prauliņas mūzikas burvība un šarms slēpjas tās vienkāršībā un neparastās sajūtās, kuras tā rada.

Vārds Celestial radies no latīņu valodas caelum, kas nozīmē debesis, paradīze. Celestial – tulkojumā no angļu valodas - dievišķīgs, tāds, kas ir no debesīm, kas pieder zvaigžņotajam debess jumam un kosmosam, un ir dievišķīgi skaists. Celestial apzīmē ne tikai kādu ķermeņu garīgo un fizisko piederību kosmiskajām un garīgajām debesīm no dievišķīgas pasaules, bet arī savā ziņā apkopo kosmisku mitoloģiju, kas rodas un papildinās vēl mūsdienās caur zinātniski fantastisko literatūru.
Biļetes uz koncertuzvedumu “Celestial” iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties ekase.lv.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO