jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Sestdiena, 2017. gada 15. jūlijs
KDi iesaka: Opermūzika džeza ritmos

KDi 

Kultūras Diena un Izklaide iesaka nedēļas spilgtākos notikumus.

Opermūzika džeza ritmos

No 17. līdz 19. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiks trešais Jūrmalas festivāls. Atklāšanas galā koncertā 17. jūlijā piedalīsies maestro Raimonds Pauls, akordeoniste Ksenija Sidorova, Latvijas Radio bigbends un kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Viņu izpildījumā dzirdēsiet pasaulslavenu komponistu operu ārijas džeza aranžējumos. Opermūzika atklāsies pārsteidzošā, harmoniski krāšņā skanējumā, ko iekrāsos džeza klātesamība un īpašais klavieru skanējums, kāds ir raksturīgs vienīgi Maestro spēlei. Skanēs Džakomo Pučīni, Vinčenco Bellīni, Džuzepes Verdi, Riharda Vāgnera, Kamila Sensānsa, Žaka Ofenbaha, Žorža Bizē, Antonīna Dvoržāka un Džordža Gēršvina opusi.

Galā koncerts

Dzintaru koncertzālē 17.VII plkst. 20

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 15–100

***

Skaistāk nevar būt

Baltijas muzikālo sezonu ciklu turpinās bel canto dziedātāji no ASV – tenors Lorenss Braunlijs, kurš šogad International Opera Awardsceremonijā Londonā tika pasludināts par gada dziedātāju, un soprāns Sāra Koberna. Programmā – Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni un Vinčenco Bellīni mūzika, kā arī Sergeja Rahmaņinova, Džakomo Pučīni, Džuzepes Verdi un Mihaila Gļinkas opusi. Pie diriģenta pults – Konstantīns Orbeļans.

Koncerts

Dzintaru koncertzālē 16.VII plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 15–75

***

Koris

Jūrmalas festivālā otrdien, 18. jūlijā, uzstāsies Londonas gospeļkoris, kurš tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Eiropā. Kolektīvs uzstājies kopā ar Kailiju Minogu, Tīnu Tērneri, Madonnu, Džeimsu Braunu, Džordžu Maiklu, Polu Makartniju, Stingu un Eltonu Džonu.

Londonas gospeļkoris

Dzintaru koncertzālē 18.VII plkst. 20

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 10–35

***

Elīna ir Karmena

Kinoteātris Kino Citadele trešdien, 19. jūlijā, piedāvā vēl vienu iespēju uz lielā ekrāna noskatīties Žorža Bizē Karmenasiestudējumu ar mecosoprānu Elīnu Garanču un tenoru Roberto Alanju galvenajās lomās. Ieraksts tapis 2010. gadā Ņujorkas Metropolitēna operā. Pie diriģenta pults – izcilais jaunais maestro Janiks Nezē-Segēns no Kanādas. Šī ir izrāde, kura ir kļuvusi par mūsdienu klasiku. Jāredz!

Karmena

Kino Citadele 19.VII plkst. 18.30

Biļetes EUR 14

***

Divreiz vienā upē

Cēsu Mākslas festivāla atklāšanā sestdien, 15. jūlijā, uz Gaujas pie Ērgļu klintīm notiks sitaminstrumentālistu ansambļa Perpetuum ritmico koncerts un kinoperformance Upe upē. Grupā Perpetuum ritmico spēlē Guntars Freibergs, Elvijs Endelis, Mikus Bāliņš un Ernests Mediņš. Koncertā skanēs viņu pašu radīta mūzika. Cēsu festivāla atklāšanas īpašais notikums – režisora Kristapa Lindes dokumentālās filmas Gauja (1934) projekcija uz klintīm. Šī ir viena no pirmajām skaņu filmām Latvijā, kultūrvēsturisks dokuments, kurā atklājas laikmetam raksturīgā tēlainība un nacionālās pašapziņas pacēlums. Filmā iemūžinātas Latvijai nozīmīgas personības – Jāzeps Vītols, Kārlis Skalbe, Edvards Treimanis-Zvārgulis.

Performance

Gaujā pie Ērgļu klintīm 15.VII plkst. 21.30

Biļetes pārdotas

***

Štrausa dziesmas

Visā pasaulē pieprasītais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko tikko ar panākumiem nodziedājis Kalafa lomu Džakomo PučīniTurandotas izrāžu sērijā Londonas Karaliskajā operā. Trešdien, 19. jūlijā, viņš būs dzirdams kamermūzikas programmā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē – Aleksandram Antoņenko pievienosies pianists Daniels Pavļuts. Viņi piedāvās Riharda Štrausa dziesmu izlasi.

Kamermūzika

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē 19.VII plkst. 20

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 15–50

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO