jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Otrdiena, 2017. gada 18. jūlijs
Andris Poga un Georgs Sarkisjans ar Tulūzas Kapitolija orķestri uzstājas nozīmīgajā Francijas Radio festivālā Monpeljē

Dagnija Dižbite-Svarinska 

Vakar, 17. jūlijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga diriģēja Tulūzas Kapitolija orķestri. Uz godpilno orķestra vieskoncertmeistara posteni šajā programmā tika aicināts LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans. Monpeljē Kongresu centra Le Corum “Berlioza opera” jeb Lielā zāle bija izpārdota, un mūziķu sniegumu publika uzņēma ar ilgstošām ovācijām. 18. jūlijā programma tiek vēlreiz atskaņota Tulūzā.

Tulūzas Kapitolija orķestri uzskata par vienu no pieciem labākajiem Francijas orķestriem. Andra Pogas sadarbība ar šo kolektīvu sākās 2016. gadā, un kopš tā laika Poga vairākkārt ar lieliem panākumiem stājies Tulūzas orķestra priekšā, toskait 2016. gada Francijas Radio festivālā Monpeljē, Hektora Berlioza “Fantastiskās simfonijas” atskaņojumā aizvietojot kolektīva māksliniecisko vadītāju Tuganu Sohijevu.

17. jūlija koncerta programmā bija Antonīna Dvoržāka Čellkoncerts, kur solo spēlēja franču jaunā zvaigzne Edgārs Moro (*1994), un Dmitrija Šostakoviča īpatnējā 12. simfonija “1917”, kas iekļāvās festivāla tēmā “Revolucionāri skaņdarbi un 1917. gads” un ko Latvijas klausītāji LNSO un Andra Pogas lasījumā novērtēja 31. martā Liepājas starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncertā koncertzālē “Lielais dzintars”.

Andrim Pogam Monpeljē kļuva par spožās starptautiskās karjeras atspēriena punktu pēc absolūtās uzvaras Jevgeņija Svetlanova diriģentu konkursā 2010. gadā.

Augustā Andris Poga atgriezīsies Francijā kopā ar paša vadīto LNSO, lai piedalītos vienā no lielākajiem Francijas klasiskās mūzikas festivāliem Rokdanteronā.

Georgs Sarkisjans patlaban gatavojas soloprogrammu ciklam ar Ludviga van Bēthovena vijolsonātēm. Cikla pirmais koncerts notiks 26. augustā plkst. 16.00 koncertzālē “Cēsis” festivālā “LNSO vasarnīca”.

Pēckoncerta sarunas ar Andri Pogu un Georgu Sarkisjanu būs dzirdamas Latvijas Radio 3 “Klasika” sestdienas rīta programmā “Diena sākusies” 22. jūlijā plkst. 9.30.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO