jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Svētdiena, 2017. gada 23. jūlijs
Jauniešu koris Kamēr… triumfē konkursā Spānijā

KDi 

Jauniešu koris Kamēr… izcīnijis uzvaru 63. Starptautiskajā habaneru un polifonijas kormūzikas konkursā, kas no 17. līdz 23. jūlijam norisinājās Torrevjehā, Spānijā, informē kora direktore Madara Ambrēna.

Kopumā koris izcīnījis četras godalgas: uzvaru polifonijas kategorijā, 2. vietu habaneru kategorijā, kā arī divas žūrijas speciālbalvas - kora Kamēr…  mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš tika atzīts par konkursa labāko diriģentu, kā arī G. Džeksona korim rakstītā tautasdziesmas Neviens putnis tā nepūtaapdare tika atzīta par labāko tautas mūzikas skaņdarbu polifonijas kategorijā.

Izpildot  3 spāņu komponistu habaneras, kā arī E.Vitakera Leonardo dreams of his flying machine un G. Džeksona opusu, koris guva ne tikai klausītāju, bet arī žūrijas atzinību abās konkursa kategorijās. Žūrija augstu novērtēja kora māksliniecisko un tehnisko kvalitāti, jauneklīgo skanējumu, niansēto frāzējumu. Koris Kamēr...  ir vienīgais koris no Latvijas un Ziemeļeiropas, kas šajā konkursā šāda līmeņa panākumus spējis izcīnīt pēdējo 20 gadu laikā.

"Esmu gandarīts par kora sniegumu un spēju pielāgoties arī latviešu mentalitātei neraksturīgajam habaneru skanējumam un tempermentam, kas šajā konkursā līdz šim ir bijis lielākais klupšanas akmens kolektīviem no Latvijas," saka kora mākslinieciskais vadītajs Jānis Liepiņš. "Konkursa neraksturīgie apstākļi - uzstāšanās vēlu naktī, turklāt brīvdabas estrādē bija papildus pārbaudījums visiem dalībniekiem, tomēr mūsu dziedātāji ar to veiksmīgi tika galā."

Nākamo sezonu koris Kamēr… uzsāks ar dalību Homo Novusmākslas festivālā un jauno dziedātāju korī uzņemšanu 28. un 29. augustā. 

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO