jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 12. oktobris
Rudens kamermūzikas festivālā skanēs Johannesa Brāmsa un Pētera Plakiža mūzika

Rinta Bružēvica, “Latvijas Koncertu” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros 18. oktobrī Mazajā ģildē pl. 19.00 notiks koncerts “Brāmss iedvesmo Plakidi”, kurā tiks atskaņota Pētera Plakiža iemīļotā Johannesa Brāmsa mūzika, kā arī viņa paša leģendārais “Veltījums Brāmsam”. Savukārt kā veltījums Plakidim skanēs Imanta Zemzara, Gundegas Šmites, Līgas Celmas-Kursietes un Edgara Raginska jaundarbi.


Koncertā dzirdēsim četrus spožus latviešu mūziķus - Ievu Paršu, balss; Gunu Šnē, čells; Egīlu Šēferu, klarnete un Agnesi Egliņu, klavieres.


“Mēdz teikt, ka Brāmss jūt ar galvu un domā ar sirdi. Un ko līdzīgu varētu teikt arī par Plakidi. Šis klasiskās formās pašdisciplinētais vācu romantiķis savā ziņā ir gan latvieša gara radinieks, gan absolūts pretstats, bet pilnīgi noteikti arī iedvesmas avots,” saka komponiste Santa Bušs.


Atminoties, un arī suminot Pēteri Plakidi, šajā koncertā uz skatuves tiksies spilgti mūziķi, lai spēlētu meistaram tik mīļo Brāmsu un viņa paša leģendāro “Veltījumu Brāmsam”, kā arī no jauna ļautu iemirdzēties kādai retāk dzirdētai komponista vokālās kamermūzikas pērlei. Dažādu paaudžu latviešu komponisti - Imants Zemzaris, Gundega Šmite, Līga Celma-Kursiete un Edgars Raginskis sūtīs muzikālus veltījumus Plakidim.


Stundu pirms koncerta – pl. 18.00 komponists un mūzikas žurnālists Edgars Raginskis aicina klausītājus uz sarunām par Pētera Plakiža personību un mūziku.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO