jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Svētdiena, 2017. gada 22. oktobris
Nākamnedēļ sākas Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss!

Jana Lāce, JVLMA Koncertdaļas vadītāja 

    Jau 26. oktobrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē sāksies prestižākais Latvijas atskaņotājmākslinieku notikums – Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss, kuru organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Liepājas Simfonisko orķestri un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Šīgada konkursa trijās kārtās spēkiem mērosies 43 jaunie pianisti no 15 valstīm. Svinīgajā atklāšanas koncertā ar soloprogrammu uzstāsies Jāzepa Vītola starptautiskā pianistu konkursa žūrijas priekšsēdētājs pianists Ronans O’Hora /Lielbritānija/ un JVLMA Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī stundu pirms norises vietā.

    Žūrijas priekšsēdētājs pianists Ronans O’Hora komentē konkursu sekojoši: “Es priecājos atkārtoti uzņemties Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa žūrijas priekšsēdētāja pienākumus. Konkursa bagātīgā vēsture liecina par tā nozīmīgo ieguldījumu jauno pianistu karjeru attīstībā. Nešaubos, ka arī 2017. gada konkurss atklās brīnišķīgus jaunos talantus, piepulcējot tos iepriekšējo konkursu laureātu zvaigznājam.”
Pieteikumu ģeogrāfija ir iespaidīga – dalībai 1. kārtā pēc iesūtītajiem video un audio ierakstiem JVLMA Klavieru katedras docētāji sakotnēji atlasīja 47 pianistus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Japānas, Baltkrievijas, Dānijas, Itālijas, Īrijas, Ķīnas, Norvēģijas, Rumānijas, Turkmenistānas, Ukrainas un Zviedrijas.
Jauniešu spēli Latvijā konkursa trijās kārtās vērtēs starptautiska žūrija - Gildholas Mūzikas un drāmas skolas Klavieru katedras vadītājs Ronans O'Hora (žūrijas priekšsēdētājs, Lielbritānija), Juris Kalnciems (Latvija), Ivari Ilja (Igaunija), Jurģis Karnavičs (Lietuva), Madina Faizijeva (Uzbekistāna) un Pjērs Frančesko Forlenca (Itālija).
Konkursa pirmā kārta JVLMA Lielajā zālē noritēs 27. un 28. oktobrī no plkst. 10.00, otrā kārta - 29. un 30. oktobrī no plkst. 10.00 (ieeja I un II kārtā  - bez maksas) , bet fināla kārta ar Liepājas Simfonisko orķestri skanēs Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 1. un 2. novembrī plkst. 18.00 diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā. Laureātu vārdi kļūs zināmi noslēguma koncertā un apbalvošanas ceremonijā 3. novembrī plkst. 19.00 “Lielajā dzintarā”. Konkursa tiešraide būs pieejama internetā. Biļetes uz konkursa atklāšanu, fināla kārtu un noslēguma koncertu pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs.

Vairāk informācijas par konkursa norises plānojumu konkursa mājaslapā www.vitolakonkurss.lv un Facebook lapā @vitolakonkurss

Kontaktinformācija:
Antoņina Suhanova, Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa publisko attiecību kuratore
antonina.suhanova@yahoo.com
Jana Lāce, JVLMA Koncertdaļas vadītāja, 67222935

Konkursa norise

Konkursa atklāšanas koncerts, uzstāšanās secības izloze
26.10. 18:00
JVLMA Lielajā zālē
Biļetes www.bilesuparadize.lv

Konkursa I kārta
27., 28.10. 10:00
JVLMA Lielajā zālē
Ieeja brīva

Konkursa II kārta II
29., 30.10. 10:00
JVLMA Lielajā zālē
Ieeja brīva

Konkursa III kārta
01., 02.11. 18:00
Koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā/
Biļetes www.bilesuparadize.lv

Konkursa laureātu apbalvošana
Noslēguma koncerts
03.11. 19:00
Koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā
Biļetes www.bilesuparadize.lv


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO